Celý sobotní den probíhala velkolepá oslava malebné sklářské lokálky z Kamenického Šenova do České Kamenice. Trať byla založena již před 130 lety.

Oslavu významného výročí připravovali lidé z Klubu železničních cestovatelů, který trať vlastní a provozují na ní pravidelnou dopravu, téměř celý uplynulý rok. Na šenovské nádraží zavítal mimo jiné starosta německého Jonsdorfu nebo senátor za Českolipsko Jiří Vosecký.

K tanci a poslechu hrálo známé hudební seskupení Josef Švejk & C. a k. ŠRAML. Součástí programu byla dobová módní přehlídka a dětská přehlídka v podání modelingové a umělecké agentury Reas Agency. Kankán a charleston předvedla čtveřice tanečnic a vůní lákaly návštěvníky stánky s občerstvením a prezentace minipivovarů z blízkého okolí.

Nechyběla výstava silničních veteránů, ve kterých se zájemci mohli také projet. Zážitkem pro všechny byla jízda dobovými vláčky nebo projížďky historickými autobusy. Důležitým bodem programu bylo také představení a slavnostní křest zcela nové publikace věnované právě 130 letům Šenovské lokálky.

„Sešli jsme se na bývalém dolním nádraží v Kamenickém Šenově, abychom oslavili toto významné výročí. Jsem rád, že sem zavítalo tolik návštěvníků," uvedl starosta K. Šenova František Kučera.