Jak si představují užší spolupráci s Policií ČR obyvatelé Kamenického Šenova? Na tuto otázku budou mít možnost v blízké době odpovídat lidé, kteří v tomto sklářském městě žijí. Radnice tak chce získat podklady pro smlouvu s policií, kterou nyní připravuje.
„Rada města rozhodla, že město vypíše anketu, ve které by občané Kamenického Šenova měli možnost vyjádřit své představy a požadavky na tuto spolupráci s Policií ČR,“ říká Marie Horčičková, tajemnice kamenickošenovské radnice.
Podle jejích slov město anketu vyhodnotí během prvního čtvrtletí následujícího roku, výsledky projedná se zástupci policie a teprve potom bude upřesněn konkrétní obsah smlouvy o budoucí spolupráci.
Zlepšit dosavadní situaci chtějí obě strany především kvůli zvýšení bezpečnosti ve městě. Kontroly ze strany policie sice v Kamenickém Šenově občas probíhají, ale jejich intenzita není nijak vysoká. To by se však již brzy mělo změnit.
Zlepší se i komunikace
Vlastní služebny se město s velkou pravděpodobností nedočká, hlídky by ale měly být častější a vznikne zde také místo pro kontakt místních s policií. „Právě způsob zveřejnění této služby je pro občany důležitý, aby všichni věděli, že na radnici je kancelář pro pravidelný styk občanů s Policií ČR, v který den a hodinu zde příslušníka Policie ČR najde a může s ním řešit potřebné záležitosti,“ upřesnil Petr Rajt, zástupce ředitele Okresního ředitelství Policie ČR v České Lípě.
Policie na Českolipsku se v poslední době snaží rozšířit své služby tam, kde byla v minulosti zrušena místní oddělení, nebo kde byly významným způsobem omezeny početní stavy příslušníků. V našem regionu by měla posílit oddělení také ve Cvikově a Jablonném v Podještědí.

Další zprávy z regionu najdete zde