Podle radnice a také těch, kteří již s dovážkou mají zkušenosti, však zcela zbytečně.
O stížnostech rodičů jsme v Deníku informovali již minulý týden. Nejvíce jim vadí zvýšená možnost nákazy při manipulaci s jídlem, jeho případné nedostatečné množství či způsob vaření při výpadku proudu.
Mají jen dobré zkušenosti
Že se rodiče šenovských předškoláků obávají zbytečně, však potvrzují slova ředitelky školy v Prysku, pro kterou kuchyň v Základní škole v Kamenickém Šenově také vaří. „Jídla pro naše děti si tímto způsobem necháváme dovážet již delší dobu a nikdy nebyly žádné problémy,“ říká o svých zkušenostech Jana Košnarová, ředitelka ZŠ a MŠ v Prysku. Podle ní se nikdy nestalo, že by některé dítě z jídla onemocnělo nebo si nemohlo přidat.
„Jídlo je vždy chutné, s vedením kuchyně je navíc výborná spolupráce a vstřícně reagují na naše požadavky,“ dodává Jana Košnarová.
Ke zrušení jídelen v mateřských školách přistoupilo město především z ekonomických důvodů. Pokud by se v mateřinkách vařilo dál, musely by kuchyně projít nákladnou přestavbou, na kterou radnice nemá dostatek financí. „Navíc dojde k ušetření nákladů na pomocné pracovní síly, které město do současnosti dotovalo vysokou částkou,“ uvádí Marie Horčičková, tajemnice kamenickošenovské radnice.
O zrušení jídelen jednali místní zastupitelé poprvé na dubnovém zasedání, kde představitelům města předali nespokojení rodiče petici. Zastupitelé tehdy celou věc odložili na květnové jednání a vyžádali si další informace.
O měsíc později pak zrušení odsouhlasili. „Mrzí nás, že jsme nedostali prostor se k záležitosti znovu vyjádřit. Nevěděli jsme totiž, že se o tomto tématu bude jednat, v programu o tom nebyla zmínka,“ podotýká jedna z maminek Jana Toflová, jejíž tříletý syn navštěvuje mateřskou školu Pískovec.