Nejen sníh, ale v těchto dnech hlavně chladné počasí, stojí za zastavením prací na obnově dvou městských parků v Kamenickém Šenově. Nákladná stavba za více než dvacet milionů korun se rozběhla na začátku října, již po měsíci však práce musely skončit.
Nejprve je zastavil příval sněhu, nyní je na vině mráz. Na termínu dokončení by se však prostoje neměly podepsat. „Poslední kontrolní den na stavbě proběhl ke konci listopadu. S pozastavením prací vzhledem k počasí a ročnímu období se samozřejmě počítalo a jedná se o standardní průběh prací na stavbě. Projekt pokračuje v plánovaném časovém harmonogramu,“ řekla nám Jolana Říhová z nadace Proměny, která stavbu z devadesáti procent financuje.
V obnově dvou parků v centru města by se tak mělo pokračovat jakmile to počasí dovolí. „Na jednotlivé dílčí stavební a zahradnické práce má vliv samozřejmě jak sníh, tak i nízké teploty pod bodem mrazu,“ podotkla Jolana Říhová.

Lidé se dočkají zpravodaje o parcích

Dokončení parků plánuje nadace společně s šenovskou radnicí na podzim příštího roku. Kolem parků se však točí i jiné aktivity. „Na příští rok plánujeme například přípravu tištěného zpravodaje o proměně Dvořáčkova a Janurova parku, který doputuje přímo do schránek občanů Kamenického Šenova,“ dodala za nadaci Petra Hrubošová.

Další zprávy z regionu najdete zde