Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šenovské trápí bezpečnost, chtějí městskou policii

Kamenický Šenov - Strážníci by měli hlavně hlídat chování dospívajících a opilé řidiče, kteří jezdí po městě.

16.3.2009
SDÍLEJ:

Na veřejný pořádek v Kamenickém Šenově by mohli dohlížet strážníci novoborské městské policie. Obě města o tom jednají.Foto: Deník/Petr Jeník

Zřídit městskou policii a zajistit tak veřejný pořádek chtějí zastupitelé v Kamenickém Šenově. „Bezpečnostní situace ve městě není dobrá, proto jsem navrhl radě města, aby se zabývala zřízením městské policie. Spádová oblast Policie ČR je příliš veliká a personálně poddimenzovaná, čili minimum policistů na rozlehlé území,“ vysvětluje zastupitel Tomáš Prokop.

Podle něj se v dohledné době nedá očekávat změna v podobě velkého navýšení počtu státních policistů, a proto je existence městské policie jedinou možností, jak problém bezpečnosti ve městě vyřešit.

Důvody, které stojí za snahou o zřízení městské policie, přibližuje Ota Raiter, starosta Kamenického Šenova. „Trápí nás skupina adolescentů. kteří se nevybíravě chovají zejména vůči našim starším občanům. Nemalý problém představují i někteří naši mužští obyvatelé, kteří nezodpovědně jezdí do hospody na pivo autem,“ říká a dodává, že není v kompetenci města hříšníky potrestat. „Nechceme čekat, až dojde k nehodě a teprve poté situci řešit.“

Problémem jsou peníze

Zřízení městské policie však naráží na nedostatek peněz, které by město mohlo uvolnit ze svého rozpočtu. „Zřízení městské policie je otázkou zhruba osmi milionů korun a roční náklady na její provoz by byly zhruba poloviční. Město je však příliš zatíženo vysokým procentem povinných výdajů,“ připouští zastupitel Prokop.

Jednají s Novým Borem

Jistým řešením jak mít i přes omezené finanční prostředky městské strážníky, je případná dohoda s představiteli města v Novém Boru. „Oslovili jsme zastupitele Nového Boru, zda by strážníci jejich městské policie nemohli dohlížet na veřejný pořádek i v Kamenickém Šenově,“ přibližuje návrh Ota Raiter s tím, že Šenovští by se na oplátku podíleli na financování chodu novoborské městské policie.

„Ano, proběhlo již několik jednání o případném rozšíření působnosti naší městské policie, ale finální verdikt zatím nepadl. Předpokládám však, že se na nějakém kompromisu sejdeme,“ říká Jindřich Mareš, starosta Nového Boru. Pokud by se městům mezi sebou podařilo dojednat vzájemnou výpomoc, mohli by novoborští strážníci v rámci své služby dohlížet i na pořádek v sousedním Kamenickém Šenově.

Podle slov Oty Raitera by jejich služebna mohla být umístěna v prostorách městského úřadu. „Pro naše město by samozřejmě bylo nejlepším řešením zřízení vlastní městské policie, která by zaručovala stálý dohled nad bezpečností v Kamenickém Šenově, ale jsme bohužel limitováni finanční stránkou,“ dodává Tomáš Prokop.

Autor: Radmila Pokorná

16.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení