Kvůli rozsáhlé rekonstrukci, která začala v objektu Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově v průběhu léta, bude na začátku školního roku probíhat část výuky v jiných prostorách ve městě.

Škola bude pro teoretickou výuku využívat prostory v nedaleké základní škole. Ateliery a dílenská pracoviště pro jednotlivá oddělení budou z větší části umístěny v domě v Havlíčkově ulici asi sto metrů od školy. Část odborných pracovišť nabídla škole i Preciosa lighting. V hlavní budově školy bude probíhat především teoretická výuka.

„Tento výjimečný stav bude vyžadovat toleranci a trpělivost na všech stranách. Nikterak však nebude snížena kvalita vzdělávání poskytovaná na naší škole. Výsledek rekonstrukce bude opravdu stát za to a velmi se těšíme, jak výsledný stav rozšíří stávající možnosti a otevře našim žákům možnosti nové,“ informoval na facebookové stránce školy ředitel SUPŠS Pavel Kopřiva.

Škola se v létě musela pustit do opravy havarijního stavu kanalizace za půl milionu korun. Současně odstartovala výstavba krajského Centra odborného vzdělávání pro uměleckoprůmyslové obory, které na škole vznikne.