Počet kandidátů na celkové vítězství se postupně zmenšuje. Svůj podíl na tom měly i disciplíny tohoto kola: přeskok přes švihadlo a skok daleký z místa.

První disciplínou bylo švihadlo. Nejmladší a mladší žáci měli za úkol absolvovat v co nejkratším čase 10 přeskoků. Mezi dívkami byla nejrychlejší nejmladší žákyně Mirka Perutková, která přeskoky zvládla za 3,36 s. Výborné byly ale i výkony Jitky Stejskalové v nejmladší kategorii potěr (3,51 s.) a ve stejné kategorii chlapců dosáhl Fanda Tlustý času 3,66 s.

Starší kategorie měli již na programu 20 přeskoků. Zde si v mužské kategorii nejlépe vedl Patrik Stupka, který si to odskákal za výborných 5,17 s. V ženských kategoriích příjemně překvapila starší žákyně Andrea Hejdová, které stačil čas 5,38 s.

Českolipský Skippy. Kvalitní výkony pořadatelé zaznamenali i ve skoku dalekém z místa. V nejmladších dívkách si nejlépe vedly sestry Perutkovi z Mimoně. Hanka vyhrála kategorii Potěr výkonem 155 cm a Mirka, nejmladší žákyně, 202 centimetry.

Kategorie Potěr chlapci se stala kořistí novoborského Jakuba Havlase za 180 cm a nejmladší žáky vyhrál Petr Stránský výkonem rovné 2 metry.

Dobrý výkon předvedla i starší žákyně Kristýna Čechlovská, 216 cm, a zajímavý byl souboj v kategorii mužů, kde dosáhli shodný výkon 254 cm Hynek Bárta a Patrik Stupka.

O vítězství prvního jmenovaného rozhodlo atletické pravidlo, že v tomto případě rozhoduje druhý nejlepší výkon.

A jaká je situace v celkovém pořadí po čtyřech disciplínách?

Plný počet 80 bodů mají nejmladší žáci Mirka Perutková a Petr Stránský, jeden bod ztrácí Míša Líšková a Patrik Stupka, o další bod méně má Kristián Červeňák.

Tuto neděli 1. prosince čeká mladé borce další kolo Supermana, a to Českolipský Rambo. V tomto závodě se závodníci na českolipském Gymnáziu představí od 10 hodin ve sprintu a na překážkové dráze.