VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SERIÁL: Ptáme se lídrů kandidujících stran

Liberecký kraj – Jaké jsou názory lídrů jednotlivých stran, které budou zanedlouho kandidovat do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, na témata, jež hýbou Libereckým krajem? Jaké další problémy by lídři chtěli ve sněmovně řešit?

21.5.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv VLP

3. otázka: Jak byste řešili dluh po mistrovství v Liberci?

Liberecký deník od pátka, 30. 4. v průběhu dalších tří týdnů bude vám, čtenářům, přinášet předvolební anketu s jedničkami kandidátek politických stran a hnutí. Všichni dostali stejné otázky a na odpovědi mají vyhrazený stejný prostor. Chybí ovšem ti, kteří na naši výzvu nereagovali.

Za Liberecký kraj do sněmovny kandiduje 18 politických stran a hnutí. Volby se konají v pátek 28. května od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 29. května od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Volič si bude moci vybrat pouze jedinou stranu. V ní pak má možnost zakroužkovat nejvýš 4 kandidáty, uvedené na témže hlasovacím lístku, kterým dává přednost.

Ivan Bartoš
Česká pirátská strana
Kdo by měl dluh, který po sobě zanechalo Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009, zaplatit?
Reálně lidé kolem Kateřiny Neumannové a liberecká radnice. Ideálně ze své kapsy odpovědní pracovníci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a liberecké radnice.


Věra Dunajčíková
Strana práv občanů – Zemanovci
Tyto dluhy by měly být obchodním partnerům zcela jistě uhrazeny. Dluhy jdou, bohužel, za Kateřinou Neumannovou jako manažerkou akce. Je však otázkou, a to SPOZ neví, zda zde byla garance státu. Pokud ano, ať vláda dluhy uhradí, pokud ne, je potřeba prověřit obsah všech smluv a vyvodit z toho konkrétní důsledky. Jsem rodačka z Vesce. Ve Vesci jsem se spíše chodila koupat do rybníka Tajchmile.

Zuzana Chytrá
Suverenita
Dluh vznikl špatným manažerským vedením a patrně, jak již se stalo v Liberci zvykem, korupčním jednáním zástupců organizačního výboru (nejasné postavení pana Jindry). Na to ukazuje účelové rozdělování jednotlivých stavebních a ostatních zakázek, a tím obcházení „zákona o zadávání veřejných zakázek“. Doporučuji vše řádně vyšetřit a vyvodit osobní finanční zodpovědnost těch, kteří smlouvy podepsali.

Václav Horáček
TOP 09
Jednoznačně bych požadoval, aby dluhy, které po sobě zanechalo Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009, zaplatilo občanské sdružení v čele s paní Kateřinou Neumannovou. Bohužel určitá spoluúčast za dluhy padá i na město Liberec. Podle mého názoru je nutné z této akce vyvodit osobní odpovědnost řídících manažerů projektu.

Martin Hrnčíř
Strana svobodných občanů
Samozřejmě to musí zaplatit organizátoři v čele s Kateřinou Neumannovou ze svých peněz. No a pokud je nemají a nemají majetek v takové ceně k exekuci, tak neprozíraví věřitelé přijdou o své peníze. Tečka. To mě netrápí. Trápí mě, že se do toho megalomanského nesmyslu nalily zbytečně stamiliony ze státní, krajské a městské kasy, tedy peníze nás, daňových poplatníků, a tím se zvýšilo o stovky milionů zadlužení státu.

Vladislav Hron
Občané.cz
V této souvislosti se mi nelíbí negativistická kampaň, vedená v průběhu šampionátu i po jeho ukončení. V ostatních státech jsou takové příležitosti hodnoceny na úrovni zdravého optimismu.
Nejsou mi známy důvody odvolání realizačního týmu mistrovství v lyžování krátce před zahájením a nepřiměřeně malé prezentace takto významné akce - zde bych hledal viníky fiaska.

Roman Kumpošt
KDU – ČSL
V každé slušné společnosti bývá zvykem, že k dluhům se přihlásí a také je uhradí ti, kteří je způsobili.

Zdeněk Mach
ODS
Dluhy se ve slušné společnosti musí platit. Podílet by se měli všichni, kteří se podíleli na organizaci mistrovství světa v Liberci, tedy stát, kraj, město, lyžařský svaz, organizační výbor.

Marie Nedvědová
KSČM
Akce byla pojata od začátku špatným způsobem a neměl ji nést na svých bedrech jen jeden kraj. Byla celostátního významu a měla být od prvopočátku pod kontrolou ministerstev financí, školství a tělovýchovy. Kdyby tomu tak bylo, určitě by dluh nenarostl do takovéto výše. Stát by se k tomu měl postavit čelem, dluh vyrovnat a případně vymáhat po odpovědných osobách v případě zjištění zavinění neoprávněných výplat.

Jindřich Nestler
Dělnická strana sociální spravedlnosti
Je s podivem, že orgány činné v trestním řízení zde prakticky nedělají nic. Však oni to daňoví poplatníci zaplatí! Pokud obyčejný člověk bude dlužit za elektriku, přijede k němu komando. Když nezaplatíte 50 korun za telefon, po letech budete dlužit statisíce. Exekutoři se s vámi nemazlí. To ale není případ organizátorů MS v Liberci. Tam se chodí kolem po špičkách a raději se o tom nemluví vůbec.

Pavel Ploc
ČSSD
Jde o dluhy běžného rozpočtu na uspořádání vlastní lyžařské akce. Tady je nepochopitelné, že stát si dovolil bez jakýchkoliv záruk podpořit jednoznačně ziskový komerční projekt, a přesto končí v dluzích.
Za tyto dluhy nesou odpovědnost statutární členové organizačního výboru Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009. V právním a slušném státě platí dluhy ti, kteří je nadělali.

Martina Pokorná
Strana zelených
Dluhy, které po sobě zanechalo Mistrovství v klasickém lyžování Liberec 2009, by měl zaplatit pořadatel mistrovství.

Eduard Seibert
Pravý Blok
Jako dobrovolník na MS jsem ho celé vnímal také jako zástěrku k naplnění “číchsi“ kapes. Čachry s pozemky před MS ve Vesci, už umístění do Vesce, neperspektivní využití areálu, nekvalitní provedení – neklopené zatáčky asfalt. chodníků, chybějící odvodnění, stadion mohl mít tribuny ze zemních valů a ne tribuny montované, atd. Jistěže MS nebylo jen vyzvednutím osoby Katky, ale i její odpovědností – hlavně jejích vyzdvihovatelů a zlatokopů.

Petr Skokan
Věci veřejné
Každopádně by měl dluhy po mistrovství zaplatit stát. Expremiér Topolánek v závěru příprav tvrdou rukou odstranil původní tým, vedený Romanem Kumpoštem, který mistrovství dlouho připravoval a dosadil „své“ lidi.
Věřitelům ale nelze říkat, že to byla jiná vláda s jiným premiérem. To neobstojí. Vláda by měla rychle projednat závěrečnou zprávu ministryně a rozhodnout. I rychlost rozhodnutí, byť by bylo negativní, pomůže.

Otto Jarolímek
KONS
Dluh by měli uhradit především ti, kteří jej způsobili, tedy agentura, jež liberecké MS v klasickém lyžování pořádala. Pokud přesto nakonec dojde k nějaké sanaci ze strany státu, měla by být spojena s postihem konkrétních provinilců. Pořádání vrcholných sportovních podniků by mělo být svěřováno sportovním svazům.

21.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
15

Do České republiky míří orkán. Už ráno komplikoval dopravu silný vítr a sníh

Školka ve Skalici se zapojila do celorepublikové soutěže Státní veterinární správy o nejhezčí dětský obrázek se zvířecí tématikou. A zvítězily! Zástupci SVS a pražské zoologické zahrady jim předali ceny.
9

Děti ze Skalice zvítězily ve velké výtvarné soutěži

Muži FBC hrají dnes večer v Plzni s Tatranem před kamerami ČT

Česká Lípa - Rána v přesilovce během duelu s Pardubicemi přinesla Štěpánu Slanému jeho 250. bod v nejvyšší české soutěži florbalistů.

Knižní tipy jako inspirace pro Ježíška

Kniha se hodí jako správný doplněk ke každé příležitosti. Ve spolupráci s Knihkupectvím a atikvariátem Fryč vám přinášíme vybrané knižní tipy. Mohou posloužit jako inspirace pro Ježíška, vždyť kniha vždy potěší.

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.

Bezdomovec se jednou rukou nedokázal obléct, pomohla asistentka strážníků

Česká Lípa - Asistentka prevence kriminality pomohla v České Lípě handicapovanému muži bez domova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT