Město Česká Lípa včera zveřejnilo čtyři lokality, mezi kterými se rozhodne o umístění Rákosníčkova hřiště. To ve městě postaví společnost Lidl, jejíž zástupci si již vybraná místa prohlédli a schválili.

O tom, kde bude nové dětské hřiště stát rozhodne hlasování na facebooku. Veřejnost bude vybírat z ulic Bendlova, Jana Wericha, Josefa Maštálka a Okružní.

Po dohodě se zástupci facebookové skupiny „Rákosníčkovo hřiště v České Lípě“, jejíž členové se především zasloužili o to, že hřiště letos vznikne právě v České Lípě, proběhne hlasování o vybraných lokalitách právě tam. Vítěznou lokalitu budeme znát za 14 dnů.

"Děkuji městu Česká Lípa za tento vstřícný krok. Protože se už hromadí žádosti o přidání do skupiny, budu každou žádost posuzovat zvlášť. Proto žádám ty, kdo se chtějí přidat, aby mi dokázali, že hlasovali na stránkách společnosti Lidl pro město Česká Lípa. Tato anketa je poděkováním pro všechny, kdo aktivně hlasovali a je teď na nich, který pozemek vyhraje. Děkuji za pochopení," vzkázala na facebooku správkyně skupiny Lenka Cintulová Rajsiglová.

Pokud vše půjde podle plánu, bude Rákosníčkovo hřiště v České Lípě slavnostně otevřeno 4. srpna.