Slavnostní zahájení letní sezóny se v Doksech chystá až na 18. května, její faktický start už ale Máchovo jezero prožívá v těchto dnech. Teplé počasí rozjezd sezóny urychlilo. Parníky už jezdí na okružní jízdy a ve středu se otevře autokemp na Klůčku.

„Školních výletů mateřských a základních škol a také výletů skupin seniorů je už nyní hodně. Objednávek na okružní jízdy je hodně a pořád přibývají. V sobotu vyrazíme na vodu v jednu hodinu odpoledne, přijďte se podívat," láká Karel Málek ze společnosti Regata Čechy, která spravuje lodní dopravu, autokemp na Klůčku i hotel Port.

Většinu okružních jízd zatím obstarávají dvě menší lodě ze čtyřčlenné dokské flotily. Nejvíc vytížená je asi zatím loď Hynek, která prošla přes zimu důkladnou opravou. Lodě budou zatím vyjíždět pouze na vyhlídkové okružní plavby. V červenci a srpnu by ale měla na Máchově jezeře fungovat také pravidelná lodní přeprava mezi jednotlivými přístavy.

Nový písek

Připravená na sezónu už je také hlavní pláž. „V minulých dnech jsme ještě naváželi písek na dětské hřiště a beachvolejbalové hřiště," popsal Málek. První odvážlivci už se chodí v Doksech koupat. Ještě nedávno se tu přitom bruslilo. Ve středu 1. května se navíc otevře autokemp na Klůčku.

Slavnostní zahájení nové sezóny se v Doksech uskuteční 18. května. Na akci letos vystoupí Petra Černocká, Bohuš Matuš a skupina O5 & Radeček.

Hynek právě míří do přístavu ve Starých Splavech, kde už čekají děti ze školky.

Kormidelník František Hartig.