Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠIKANUJE NÁS ŘEDITEL! Tvrdí skláři z Crystalexu

Nový Bor - Jejich slova potvrzuje i předseda odborového svazu novoborského Crystalexu.

3.4.2008 79
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Zapojte se také do diskuse, kterou najdete pod článkem.

Šikana na pracovišti ze strany výkonného ředitele. To je problém, se kterým se českolipskému Deníku svěřili zaměstnanci novoborského podniku Crystalex.
„Při nástupu do zaměstnání jsou lidé školeni i z toho, že pan ředitel si potrpí na zdravení, a že pokud bychom nepozdravili jako první, tak bychom mohli skončit. Lidé se vyhazují i za to, jak vypadají, jaké mají vlasy, oblečení a tak,“ uvádí doslova nespokojení zaměstnanci.
Anonymní dopisy nejsou ve většině případech věc, kterou by se měl kdokoli zabývat, ale závažnost popisovaného problému byla tak velká, že jsme ho prověřili přímo u předsedy odborového svazu novoborského sklářského gigantu Františka Kurice, který šokující informaci potvrdil.
„O problému vím. Mnoho lidí za mnou chodí a na šikanu ze strany výkonného ředitele si stěžuje. Mnohokrát jsem na to vedení podniku včetně samotného ředitele upozorňoval. Bohužel bezvýsledně,“ sdělil deníku František Kuric. „Nemohu se ztotožnit s každým slovem v dopise, ale minimálně 80 procent je pravda,“ dodal s tím, že zaměstnanci Crystalexu žijí ve strachu. Jeho slova potvrzuje i současný zaměstnanec podniku, který si ze zřejmých důvodů nepřeje zveřejnit své jméno.

„V podniku funguje tichá pošta. Každý má z ředitele strach, a tak se pracovníci navzájem informují o každém jeho kroku,“ překonává strach a vypráví, jak to v podniku chodí. Vyhověli jsme jeho žádosti a jméno nezveřejníme.

Přišlo na adresu Deníku:
Šikana na pracovišti ze strany výkonného ředitele pana Šebesty jenom kvete a nikdo s tím nic nedělá. Není den, kdy by nedošlo ke konfliktu mezi zaměstnancem a ředitelem.
Vzhledem k tomu, že se situace nelepší a majitelé v Praze nechtějí tento problém řešit, nezbývá nám nic jiného, než se obrátit na tisk a tento problém dát na veřejnost.
Dneska, pokud se řekne pan Šebesta, každý v okolí toto jméno zná v tom nejhorším světle. Nejenom na úřadech, ale i v místě jeho bydliště a hlavně u zaměstnanců.
Pan Šebesta je znám hlavně svojí arogancí a už se dá říci šikanou vůči zaměstnancům na pracovišti ve výrobě.
Strhává cedulky, křičí bezdůvodně na zaměstnance aniž by věděl o problému a pojem lidská důstojnost mu asi není moc znám. Pokud někdo nepozdraví ředitele jako první, tak je to důvod k výpovědi.
Při nástupu do zaměstnání jsou lidé školeni i z toho, že pan ředitel si potrpí na zdravení, a že pokud bychom nepozdravili jako první, tak bychom mohli skončit. Lidé se vyhazují i za to, jak vypadají, jaké mají vlasy, oblečení a tak.
Lidi pracují ve stresu a ve strachu, neboť nikdy neví, kdy narazí ve výrobě na pana Šebestu a on je potrestá třeba za to, že jdou po levé straně a ne po pravé. Vše se vždy odvíjí od jeho momentální nálady.
Tohle všechno by vám řekli lidi, kteří se s ním potkali osobně. Většina z nich už v Crystalexu nepracuje, neboť za ty peníze a ještě za takových pracovních podmínek, se to nedá dlouho vydržet. Pak se všichni diví, že lidi odcházejí jinam a že je neustále nedostatek dělníků.

Dopis jsme v původním znění předali i samotnému řediteli podniku Miroslavu Šebestovi, který zareagoval:
„Chápu, že existují zaměstnanci, kteří nejsou spokojeni s pravidly.
Každý zaměstnanec má právo obrátit se na ZV OS s požadavkem na řešení svého problému, stejně tak jako na svého nadřízeného. V konkrétních případech je po projednání stanoviska zaměstnance a jeho nadřízených řešení v souladu se ZP a výpovědi pracovníkům jsou předávány ve zcela výjimečných případech za alkohol nebo neomluvené absence.
Motivační finanční podmínky jsou pro rozhodující část zaměstnanců na rok 2008 natolik zajímavé, že nám pomohou zlepšit stabilitu kvalifikovaných profesí v rámci možností, na které si vyděláme. Tento problém mají i jiné společnosti. Na ostatní výňatky nebudu reagovat, protože nemohu souhlasit s tímto účelovým pohledem.“

Autor: Petr Jeník

3.4.2008 VSTUP DO DISKUSE 79
SDÍLEJ:
Stráž pod Ralskem - Košťálov 1:4 (0:1).
8

Výsledkový servis nejen z fotbalu

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa.

Nemocnice plánuje nákladné investiční akce. Hledá podporu u obcí

ANKETA: Měla by budoucí vláda pevně stanovit termín přijetí eura?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Skalice potvrdila první místo

Skalice - Také fotbalisté SK Skalice prodloužili vítěznou šňůru, která se jim v krajském přeboru prodloužila na pět zápasů.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení