V regionu navíc místy sněží. Opatrnost je proto nutná na většině vozovek, informuje Ředitelství silnic a dálnic ČR. Hlavní tahy v Libereckém kraji byly v pondělí ráno většinou holé a mokré po chemickém ošetření, zbytky sněhu zůstávají hlavně na menších silnicích. Například v oblasti Jizerských hor a na cestách druhé a třetí třídy na Jablonecku je sníh zledovatělý.

Obleva v neděli v regionu zvedla hladiny některých potoků na Liberecku a Českolipsku. V Zákupech podle informací na policejním webu kry na řece Svitávce ucpávaly průtok a auta kvůli vodě nemohou jezdit po několika ulicích.

Na několika místech v neděli voda zatopila zahrady, sklepy a garáže. Hasiči ji museli odčerpávat hlavně na Českolipsku, a to v Doksech, Zákupech a Kunraticích u Cvikova, informovala jejich mluvčí Zdenka Štrauchová. Do odpoledních hodin měli asi 25 výjezdů.

Podle Štrauchové byla situace dramatičtější dopoledne, kdy navíc pršelo. Odpoledne už bylo klidnější, i tak ale hasiči opět vyjížděli vodu čerpat například do Raspenavy, kde se dostala do zahrádek. "Je to hlavně na dobrovolných jednotkách," doplnila mluvčí hasičů.

V Libereckém kraji dnes bude oblačno až polojasno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, večer skoro jasno a beze srážek. Teploty se mají odpoledne pohybovat od nuly do plus tří stupňů Celsia, na horách od minus sedmi do minus čtyř stupňů.