Dvě silnice a mosty ve Volfarticích a Dolní Libchavě se dočkají oprav. Práce na některých místech už začaly. Rekonstrukce zaplatí Evropské fondy. Dotace na rozvoj regionálních silnic schválil výbor regionální rady.

„Jednalo se o pětadvacet projektů, které úspěšně prošly hodnocením. Na rozvoj regionálních silnic tak připadlo víc než jeden a půl miliardy korun,“ upřesnil tiskový mluvčí Libereckého kraje Jiří Langer. Do regionu soudržnosti Severovýchod patří Královéhradecký, Pardubický a Liberecký kraj.

„K nejnákladnějším projektům patří rekonstrukce silnice v Semilech s dotací přesahující sedmdesát šest milionů korun, na silnici mezi Českým Dubem a Boskovicemi bude čerpáno bezmála padesát pět milionů korun, na silnici mezi Osečnou a Křižany dotace dosahuje více než jednapadesát milionů korun,“ uvedl hejtman LK Stanislav Eichler.

Peníze, které putují na Českolipsko, jsou menší. Silnice mezi Kravařemi a Tanečkem bude stát 14 milionů, komunikace z Postřelné do Jablonného v Podještědí 23 milionů, na opravu mostů ve Volfarticích půjde z Evropských fondů 16,5 milionu a rekonstrukce mostu v Dolní Libchavě si vyžádá částku 23 milionů korun.

Stavební práce na silnici z Kravař do Tanečku již začaly. O tom, že tato komunikace úpravu potřebuje, není pochyb. Cesta od Rané do Tanečku je zejména nyní v jarních měsících téměř nesjízdná, tvoří ji bahno, kameny a hluboké výmoly. Voda po silnici teče proudem.

Oprava mostů ve Volfarticích začne v dubnu. „Stavební firma oznámila, že kvůli opravě bude muset zbudovat náhradní přeložku komunikace,“ uvedla starostka Volfartic Marie Bernátová. Zároveň upozornila, že i přes to, že dopravní značky zakazují vjezd nákladním vozidlům, jezdí jich tudy nemálo. „Na most se vůbec nedostanou a přeložka bude jen pro osobní auta a autobus,“ doplnila.