Na katastrofální stav ulice Podskalská v novoborské čtvrti Arnultovice upozorňují obyvatelé Arnutovic už více než deset let.
Město se však k její opravě nemá a lidé si na ulici dále ničí svá auta.
„Desolátní stav silnice, po které jezdím několikrát denně způsobil, že jsem už několikrát neprošel kvůli zničeným tlumičům technickou kontrolou svého vozu. Na stav vozovky upozorňujeme už více než deset let a město se k nám staví zády,“ říká rozhořčený obyvatel Arnultovic Stanislav Jedinák. „Prý na opravu nejsou peníze. Hlavně, že město nechá zrekonstruovat za 120 milionů náměstí,“ dodává s tím, že to není pouze jeho názor, ale že se s tímto názorem ztotožňuje většina jeho arnultovických sousedů.
Položili jsme proto otázku místostarostovi města a členovi výboru pro rozvoj města Jindřichu Marešovi. Proč město nenechá opravit ulici Podskalskou, ačkoli o to lidé už více než deset let žádají?
„V okolí této ulice město plánuje přípravu pozemků pro výstavbu rodinných domů. Rozsáhlá rekonstrukce vozovky, výstavba inženýrských sítí a odvodnění pozemků se musí provést najednou. Rekonstrukce pouhé ulice by bylo zbytečné plýtvání penězi,“ říká Jindřich Mareš.
Projektová dokumentace na přípravu pozemků a zároveň rekonstrukci vozovky však leží na odboru rozvoje města už dlouhou řadu let a stále se nic neděje.
„Ani v letošním roce jsme rozvoj této lokality nenaplánovali. Naplánovanou máme alespoň její částečnou opravu. Tu bychom v letošním roce chtěli provést nejen v ulici Podskalské, ale i v nedaleké ulici Havlíčkově, která je v podobně zoufalém stavu,“ slibuje Jindřich Mareš.
Záplatami na vozovce město dočasně vyřeší její stav, ale to je jen polovina problému. Není zde kanál ani žádné příkopy, které by bránily vodě stékající z polí v jejím vytékání na další ulice.
Na potok na silnici doplatil včera také řidič v ulicí Generála Svobody, na kterou svádí ulice Podskalská všechnu vodu z okolních polí. Zamrzlý potok přímo na silnici způsobil, že se vůz stal neovladatelným a po střetu s dalším autem skončil překvapený řidič svou jízdu v plotě lemujícím ulici.
„Jsem zvědavý na tu letošní opravu. Několik takových oprav jsme tu už také zažili. Přijel multikára a obrovské díry ve vozovce zasypala rozdrcenými cihlami. Za dva týdny bylo opět vše při starém,“ dodal Stanislav Jedinák na závěr.