Výjimečně a pod dohledem pedagogů děti z mateřské školy ve Skalici u České Lípy otestovaly jeden z unikátních herních prvků přírodní zahrady, která se pro ně co nevidět slavnostně otevře. Těšit se mohou také na broukoviště, vodní pískoviště nebo zahradní houpačky.

Projektem na vybudování přírodní zahrady se přímo ve Skalici nedávno inspirovali také zástupci Kamenického Šenova. Zahrada má vznikout v MŠ Mistrovická. Jen co ale šenovská radnice vyhlásila veřejnou zakázku o zhotovitele, zase ji zrušila. A to kvůli chybějícím klíčovým dokumentům.

Obnoví ji, až obdrží oficiální rozhodnutí o přidělení dotace z operačního programu životního prostředí. „Nemáme například ještě rozklíčované, které náklady budou uznatelné či naopak," uvedl František Kučera, starosta Kamenického Šenova.

Podle něj by město mělo dostat na realizaci projektu 2 miliony 204 tisíc korun. Deseti procenty se pak má podílet město. Přírodní zahrada musí být podle podmínek dotace hotová nejdéle do konce letošního roku. Děti se mohou těšit na moderní herní prvky úzce související s přírodou, mezi nimi například broukoviště, vrbové chýše, venkovní učebnu, ale i třeba záhony určené k pěstování dýní.