Připomeňme, že jezdci na prkně měli v zimě smůlu. Krytá hala, která by nabízela skateboardistům vyžití v době nevyhovujícího počasí, byla až donedávna pouze ve vzdáleném Hradci Králové. Letos na konci ledna se ale dočkali i skateboardisté na Českolipsku, pro něž se otevřela krytá hala ve Stráži pod Ralskem.

Nyní i Novoborští uvažují o tom, že by milovníkům prkének nadělili nad jejich svatostánek střechu. „Velmi rádi bychom nechali náš skatepark zastřešit. Zatím ale hledáme na tuto akci peníze,“ prozradil plány starosta Nového Boru Jindřich Mareš.

I tak ale podle samotných milovníků jezdících prkének má novoborský skate park oproti tomu českolipskému řadu plusů.

„Je to tam daleko lepší, protože areál i překážky jsou menší a lépe rozmístěné, neztrácí se tak rychlost a jsou lepší manipulativní možnosti. Tady jsou překážky vyšší a špatně se dopadá, navíc je tu krátký rozjezd,“ porovnal úroveň obou areálů jezdec na skateboardu Tomáš Ziguška s tím, že českolipský skatepark je podle něj spíš pro jezdce s profesionálním skatem.

Jako spousta jemu podobných, je i on opravdový prkýnkový blázen. Jakmile mu skončí škola vyráží na skateboard. „Nejezdím jenom hodinu, nebo dvě. Jezdím celý den. Tedy kromě dopoledne, kdy jsem ve škole,“ prozradil na sebe Tomáš Ziguška.

Novoborský skate park má za sebou rok a půl své činnosti a podle skejtařů je opravdu dobře udělán. „Nechali jsme jej postavit specializovanou firmou, která se přímo zabývá takovými projekty. Díky tomu patří mezi pět nejlepších zařízení svého druhu v republice a snesl by i profesionální soutěž,“ řekl Jindřich Mareš a dodal, že stavba přišla téměř na milion a čtvrt korun.

Autor: Tomáš Mařas