Skatepark v prostoru novoborského autobusového nádraží byl totiž z důvodu nutných oprav uzavřen. Od čtvrtka 14. července už je opět volně přístupný.
Rampy, na kterých teenageři předvádějí své jízdy a akrobatické triky, volaly po rekonstrukci již delší dobu, poškozený byl především nátěr na dřevěných plochách.

„Naposledy se zde překážky a ostatní prvky natíraly asi před třemi lety. Stará barva ale velmi rychle vzala za své. Proto jsme tentokrát volili speciální dvousložkový nátěr, který je vysoce odolný proti oděru. Celkem bylo spotřebováno na sedmdesát kilogramů barvy. Rekonstrukce pak vyšla na pětatřicet tisíc korun,“ upřesnil Petr Škop, vedoucí oddělení technických služeb a komunálního odpadu.

Ten také dodal, že původně měly být opravy hotové dříve. „Předpokládali jsme, že vše stihneme ještě před začátkem letních prázdnin. Tento záměr bohužel zhatilo nepříznivé počasí posledních červnových dnů,“ sdělil Petr Škop. Zařízení skateparku nyní září novou barvou. Záleží pak především na jeho návštěvnících, jak dlouhou v tomto stavu vydrží.

„Překážky jsou natřeny několika vrstvami, a tak by náporu koleček skateboardů a in-line bruslí měly odolat. Nezáleží ale jen na kvalitě barvy. Neméně důležité také je, jak se budou chovat ti, kteří areál využívají pro své pohybové aktivity. Byl bych rád, kdyby nedocházelo k jeho záměrnému ničení a sloužil opravdu jen pro sportovní vyžití,“ uzavřel Petr Škop.