„Každý z členů anglické asociace rytců skla může poslat tři díla. Já jsem si vybral vyobrazení stromů,“ řekl autor. Motivy dubu, smrku a mořského korálu, který je podle výtvarníka vlastně také stromem, vyryl na skleněné desky zasazené do kusů dřeva. Arno Čančík rád kombinuje sklo s dalšími materiály, jako je zmíněné dřevo, kámen nebo kov.

Vyrýt motiv do skla mu u jednoho díla zabere zhruba týden práce. Před tím si ještě musí nechat uříznout a obrousit více než centimetr tlustý kus skla, do kterého ryje. Popsal, že ryje za pomoci malého, často jen jako špendlíková hlavička velkého, rotujícího kotouče, který je z kamene, mosazi nebo diamantu.

Většina Čančíkových zákazníků pochází ze zahraničí. V Čechách se jeho díla prodávají spíše výjimečně. Vytváří jak umělecká díla, tak výtvory s nějakými nápisy, určené například jako ceny. Teď například jedna jeho rytina bude cenou ekologické soutěže v Ostravě.

Zároveň pracuje na pamětní plaketě pro sraz automobilových veteránů, který se uskuteční 9. května v České Lípě. V minulosti vytvořil pro známou šperkařskou firmu Fabergé takzvané carské vejce s devíti portréty ruských carů. Firma ho pak věnovala tehdejšímu ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi při příležitosti oslav 300 let založení Petrohradu.