Velkoformátová umělecká instalace, která je viditelná zvenčí i uvnitř nádvoří prostor Old War Office (OWO) nedaleko Buckinghamského paláce, nachází inspiraci v symbolice vlčího máku, a je holdem historickému významu této budovy i válečným hrdinům.
Petra Sošťáková, jedna ze zkušených designérek společnosti Lasvit, původně navrhla instalaci sestávající z elegantních bílých skleněných okvětních lístků zavěšených u stropu. Během tvůrčích rozhovorů s klientem navrhli Shalini Hinduja, zástupkyně majitelů budovy, a Matteo Canepari, vedoucí oddělení designu The OWO, použít variaci červené, černé a bílé barvy, aby mohla představovat máky. Vzhledem k historickému kontextu budovy a symbolice květu máku v britské kultuře považovali všichni tuto myšlenku za správné rozhodnutí.
Sošťáková vysvětluje svou uměleckou vizi následovně: „Chtěla jsem zachytit samotnou podstatu divoce rostoucích máků, pohupování jejich květů na poli, a také zásadní symbolický význam, který se s nimi pojí. Vytvořením mnoha různých tvarů skleněných okvětních lístků se mi podařilo dosáhnout přirozené a nečekané kompozice, která napodobuje vlnění vlčích máků v přírodě.“
Instalace obsahuje 117 jedinečných komponentů ve dvanácti různých barvách a texturách. Skláři Lasvitu vytvořili velkoformátové objekty z plochého skla, kde každý z okvětních lístků byl modelován za pomoci specifické formy. Použili různé textury okvětních lístků, které věrně napodobují přirozený vzhled opravdových květin.
Různé odstíny červené byly s citem vybrány tak, aby co možná nejblíže odpovídaly variabilitě barev, které nacházíme v přírodě. Výsledkem je takřka abstraktní umělecké dílo, kde květy vlčích máků splývají od stropu do volného prostoru, a při pohledu zespoda navíc tato konstelace tvoří jeden velký květ vlčího máku.
„Snažili jsme se vytvořit dílo, které by nebylo možné napodobit nikde jinde, a které by opravdu zachycovalo podstatu této jedinečné budovy a její historický význam,“ říká Sošťáková.