Díky projektu se žáci a učitelé z Jablonného zaměřují na celosvětové problémy, které mohou ovlivňovat i obyvatele v České republice. „Školní tým se rozhodl navázat kontakt a spolupráci s masajskou školou Maasai Academy v odlehlé oblasti Loita Hills v Keni. Společně s Nadačním fondem Lejly Abbasové Asante Kenya uspořádá naše škola benefiční sportovní odpoledne, jehož cílem bude vybrat finanční prostředky, které budou poskytnuty pro podporu a potřeby vzdělávání masajských dětí,“ vysvětlila zástupkyně ředitele pro 1. stupeň Ivana Kotková Šubrtová.

Akce Sportu pro Afriku se uskuteční ve středu 24. dubna od 15 do 17 hodin v areálu sportovního hřiště u Základní školy v Jablonném v Podještědí. Účast přislíbila i Lejla Abbasová.

Pro návštěvníky bude připraveno několik nenáročných sportovních disciplín, kterých se může zúčastnit každý bez rozdílu věku a kondice.

Součástí akce bude i drobné občerstvení, volné sportovní aktivity nebo třeba divadelní představení žáků Dramatického oboru ZUŠ Jablonné v Podještědí pod vedením Shalom E. Raichové. „Budeme rádi, když se akce zúčastní co nejvíce lidí a přispějí k jejímu pozitivnímu průběhu nejen svou návštěvou, ale také dobrou náladou, společnými aktivitami a dobrovolným příspěvkem,“ dodala učitelka.

Školní projekt lze podpořit i přes veřejnou sbírku na portále www.znesnaze21.cz.

Podívejte se: Odemykání Pekla přálo počasí. Do Zahrádek zamířily stovky lidí

Zdroj: Deník/Petra Hámová