„Tím jsme završili letité snahy města zajistit žákům ze ZŠ náměstí Míru kvalitní areál pro jejich sportování, který jim doposud chyběl,“ řekl Jaromír Dvořák.

V Kalinově ulici vedle sebe vznikla dvě hřiště, obě s umělým povrchem, a tribuna. Jedno víceúčelové pro tenis, volejbal, basketbal či házenou, druhé pak pro malou kopanou a volejbal. Ty doplňuje atletická dráha o délce 60 metrů, sektor pro vrh koulí a skok daleký. Za nový sportovní areál, který postavila společnost StavoSport, s.r.o., město dalo 9 milionů korun.
Do konce letošního roku bude hřiště sloužit výhradně pro sportovní aktivity školy. „Plánujeme, že od jarních měsíců by hřiště mohla využívat i veřejnost. Ve spolupráci se školou musíme nejprve nastavit provozní řád, zajistit správce,“ doplnil Jaromír Dvořák.

Ten ještě před slavnostním předáním hřiště společně s hejtmanem Martinem Půtou přivítal prvňáčky ve všech novoborských základních školách, zavítali i za nováčky v I. ročníku sklářské školy a gymnázia. Po prohlídce škol se ještě během pracovního oběda setkali s místními podnikateli a návštěvu města hejtman završil prohlídkou pivovaru BORN a setkáním se skláři v prostředí jejich rodinných firem.