Škola patří k jedněm z nejlépe vybavených sklářských institucí na světě, také díky rozsáhlé rekonstrukci z roku 2019 a jejímu modernímu a profesionálnímu vybavení. Díky podpoře Libereckého kraje bylo otevřeno Centrum odborného vzdělávání uměleckoprůmyslové (COV) s nově vybavenými dílnami a ateliéry. COV slouží hlavně pro žáky naší školy a ostatní žáky uměleckých oborů.

Prostory umožňují organizování workshopů a setkání studentů, pedagogů školy a veřejnosti, čímž se popularizuje sklářské řemeslo a umění. "Bohužel však díky současné epidemiologické situaci zatím Centrum nemělo možnost fungovat tak, jak bychom si přáli," uvedl ředitel školy Pavel Kopřiva. Škola je mezi vybranými elitními vzdělávacími institucemi, což potvrzuje i patronát UNESCO, který SUPŠS Kamenický Šenov zařadil do sítě vybraných škol ASPNet už v roce 2005.

Alzheimercentrum Česká Lípa.
FOTO: Zachránit život v českolipském ústavu může kuchař nebo uklízečka

U příležitosti 165. výročí plánuje škola, z důvodu pandemické situace, oslavy pro veřejnost zorganizovat v září 2021 přímo ve škole v Kamenickém Šenově. "V plánu je tradiční sjezd absolventů a výstava v nově instalované Galerii sklářské školy," zmínil Kopřiva. V červnu 2021 uspořádá Sklářské muzeum v Kamenickém Šenově výstavu školních historických artefaktů ze sbírek muzea a školy.