Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svárovská škola otevřela své dveře

Česká Lípa - Malí předškoláci si mohli vyzkoušet, jaké to je strávit odpoledne ve školní družině

31.1.2008
SDÍLEJ:

Předškoláci se ve škole především baviliFoto: Deník

Základní škola Partyzánská na českolipském Svárově se předvedla při dnech otevřených dveří veřejnosti a skutečně se bylo na co dívat.
Sto dvacet předškoláků z mateřských škol vidělo už v úterý, co všechno se o málo starší prvňáčci stačili za půl roku školní docházky naučit a to samé předvedli i žáčci z vyšších ročníků prvního stupně školy. Malí předškoláci se však na školáky nejen dívali, ale zapojili se i do připravených soutěží a každý z nich dostal ocenění a drobnou upomínku.
Středeční odpoledne pak bylo určeno především pro rodiče malých předškoláků, kteří si mohli prohlédnou celou školu a i v tomto případě neodcházeli rodiče zklamaní. Prohlédli si třídy, tělocvičnu, sportovní venkovní hřiště, budovu kuchyňky, dílny, školní zahradu, učebnu pro výuku cizích jazyků, učebnu výpočetní techniky, keramickou pec, interaktivní tabuli i tři multimediální učebny.
Předškoláci si během odpoledne mohli při čekání na rodiče vyzkoušet, jaké to je trávit čas ve školní družině, kde zjistili do jakých zájmových kroužků by se ve škole mohli zapojit. Jsou to mimo jiné sportovní kroužek zaměřený na pohybové hry, kroužek výpočetní techniky, kde se ti nejmenší seznamují s počítačem formou hry, hudební kroužek nebo kroužky výtvarný a keramický. Výběr je skutečně rozmanitý.
Kromě toho všeho připravilo vedení školy informační schůzku s malým pohoštěním ve školní jídelně, na které se maminky a tatínkové předškoláků dozvěděli mnoho dalších podrobností o škole.
Rodiče získali informace o tom, že škola vyučuje cizí jazyky už od první třídy, dále že jednou z priorit školy je výuka výpočetní techniky, a také že se nezapomíná ani na sport, který je podle vedení školy pro žáky velmi důležitý. Právě pro mladé sportovce pořádá škola každý rok nábor do sportovních tříd, které se zaměřují na florbal, atletiku, basketbal a další sportovní hry.
„Prioritou školy zůstává co nejširší nabídka základních informací potřebných pro harmonický rozvoj dětské osobnosti. Jako menší a klidná škola ve spolupráci s výchovnými poradenskými centry dbáme na řešení a potlačení diskriminace, prevenci užívání návykových látek a šikany mezi žáky,“ informoval rodiče předškoláků ředitel školy Rudolf Hofman.
„Myslím si, že naše škola má opravdu co nabídnout a že se nám to také povedlo předškoláčkům i jejich rodičům ukázat. Těšíme se s nimi na další shledání při zápisu do prvních tříd, který v naší škole proběhne 8.února mezi druhou a šestou hodinou odpolední,“ dodal Rudolf Hofman na závěr.

Autor: Petr Jeník

31.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Firma Bombardier je největším světovým výrobcem letadel a vlaků.

Vyrábějí vlaky pro Rakousko. V České Lípě vznikne až tři sta jednotek vlaků

Mimoň vede tabulku, stoupá i Lokotka

Českolipsko - Příjemný je pohled na tabulky krajské I. B třídy po odehraném devátém dějství.

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Úředníci budou držet volební pohotovost

Českolipsko – V případě ztráty občanského průkazu mohou voliči využít pohotovosti na českolipském pracovišti osobních dokladů.

Lípa Musica nabídne Hravého Harlekýna

Česká Lípa - Šestý týden 16. ročníku MHF Lípa Musica má jen jednu zastávku, Centrum textilního tisku v České Lípě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení