Počátkem tohoto týdne se pro veřejnost otevřela ledová plocha na novoborském koupališti. Za dva dny provozu možnost zabruslit si a zahrát hokej zdarma využily již více než čtyři stovky bruslařů. V sobotu 4. února od 13 hodin se pak návštěvníci mohou těšit i na diskotéku přímo na ledě.

„Návštěvnost areálu stoupá a bruslí zde zejména mladí lidé a děti. Rozhodli jsme se proto volné bruslení ještě zpestřit hudbou a uspořádat diskotéku na ledě. Ta je určena hlavně pro děti školního věku. Je to takový pomyslný dárek k pololetnímu vysvědčení,“ popsal Petr Škop, vedoucí oddělení technických služeb a komunálního odpadu Městského úřadu v Novém Boru. Ten zároveň dodal, že se v současném mrazivém počasí mohou lidé na kluzišti zahřát nejen pohybem.

„V provozu je tu i stánek s občerstvením, který nabízí například horké nápoje pro děti i dospělé, párek v rohlíku nebo sladkosti,“ upřesnil Petr Škop.

Podle Petra Škopa je postaráno o pohodlí a bezpečnost bruslících lidí i po technické stránce. Ledovou plochu totiž provozovatelé TJ Jiskra a město Nový Bor s využitím pracovníků veřejně prospěšných prací denně upravují.

Jana Maněnová