„Město zareagovalo na požadavky obyvatel z lokality Kopeček a vedení ZŠ Partyzánská. S platností od 11. prosince bude zavedena nová linka MHD č. 217 s trasou: „Na Kopečku 5. května Partyzánská," tak aby zajistila přepravu školáků do ZŠ Partyzánská s příjezdem v 7:40," uvedla Monika Bayerová, tisková mluvčí města Česká Lípa.

Linka 217 bude obsluhovat autobusové zastávky Na Kopečku, Buckova, 5. května, Karla Poláčka a Partyzánská.„Zavedení nové linky č. 217 s jedním školním spojem nebude mít vliv na rozpočet, protože se zruší málo využívané spoje. Vedení města chce přistoupit k analýze celé MHD. Cílem je optimalizace nákladů na hromadnou dopravu, aby město bylo dobrým hospodářem," připomíná místostarostka Alena Šafránková.

Ke zlepšení služeb v České Lípě přispěl i autobus č. 201 zajišťující dopravní spojení mezi sídlištěm Lada, centrem města a Svárovem. Město si nechalo zpracovat analýzu k této lince. „Analýza využitelnosti této linky včetně osmi zastávek ukázala, že dopravní obslužnost se prokazatelně zvýšila a že linka č. 201 má strategický význam i budoucnost," dodala mluvčí.