Úsek z České Lípy až do Manušic si vzaly na paškál děti ze základní školy Jižní, v úklidu jim pomáhal také českolipský místostarosta Tomáš Vlček a zastupitel Petr Skokan. Akce se konala v rámci tradiční úklidové kampaně Za Českou Lípu krásnější. Úklid oblíbeného sportoviště vzali v ZŠ Jižní opravdu zodpovědně, zapojili do něj totiž všechny děti od třetí do osmé třídy.

Úsek z České Lípy až do Manušic si vzaly na paškál děti ze základní školy Jižní.Vybaveny rukavicemi, plastovými pytli na odpad a košťaty vyčistily děti svůj úsek opravdu bravurně. U kapličky v Manušicích tak zůstalo hned několik téměř plných plastových pytlů. Kromě jiného našly děti třeba rozbitý deštník, plastové víko od popelnice, starou deku a spacák nebo použité plínky.

„Dětem i učitelům ze základní školy Jižní patří velký dík. Velké uznání patří i ostatním školám, školkám i dalším institucím, které se tradičně zapojují do kampaně Za Českou Lípu krásnější. Veškeré nasbírané odpadky zdarma odvezou pracovníci firmy Marius Pedersen, která s městem na této kampani spolupracuje," upřesnil místostarosta České Lípy Tomáš Vlček.

Ten zároveň doplnil, že je letos o úklid ve městě velký zájem. „Plastové pytle a rukavice si na úřad chodí vyzvednout poměrně hodně lidí. Někteří nám však zapůjčené věci vracejí s tím, že nemají díky kvalitní činnosti pracovníků na veřejně prospěšné práce co uklízet," dodal Tomáš Vlček.

Kampaň Za Českou Lípu krásnější potrvá až do konce dubna.

Úsek z České Lípy až do Manušic si vzaly na paškál děti ze základní školy Jižní.

Úsek z České Lípy až do Manušic si vzaly na paškál děti ze základní školy Jižní.