Pomoci svým vrstevníkům v chudých zemích Afriky se i letos rozhodly děti ze Základní školy v Prysku. V rámci multikulturní výchovy se školáci pustili do výroby vánočních pohledů. Výtěžek jejich prodeje pak poputuje do rozvojových zemí.
„Loňský prodej pohlednic s velikonoční tématikou měl velký úspěch, proto jsme se rozhodli akci zopakovat. K dostání jsou v naší škole, v krámku U Dvou koček v České Kamenici a prodávali se také minulý týden na vánočních trzích v Kytlicích,“ říká ředitelka Základní a mateřské školy v Prysku Jana Košnarová. Pohledů se podle ředitelky dosud vyrobilo asi 150.
Vybrané peníze škola posílá organizaci Papežské misijní dílo, jejímž prostřednictvím pak finance putují k dětem do afrických zemí. „Máme informace, že tyto peníze pomáhají dětem v Malawi, Ugandě a Bangladéši. Děti se zároveň něco o dotčených zemích dozvědí, hlavně o tom jak tam lidé žijí,“ podotýká ředitelka.
Multikulturní výchova je v Prysku nedílnou součástí každodenního vyučování. Každým rokem se místní školáci například seznamují například s židovskou kulturou. Stejně tak se v hodinách objevuje problematika mezilidských vztahů. „Naším cílem je, aby si děti uvědomily, že na světě nejsou samy. Že v různých zemích žijí lidé různých národností a barev pleti a někteří z nich se nemají tak dobře jako my,“ vysvětlila nám učitelka Markéta Čunátová.

Další zprávy z regionu najdete zde