Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sloup, Radvanec a Janov se dočkaly. Budou mít kanalizaci

Nový Bor – Obyvatelé Sloupu, Radvance a Janova se konečně dočkají kanalizace. Ta by se měla začít stavět na podzim příštího roku.

7.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jaroslav Sýbek

Představitelé nově zvolených obecních samospráv se postupně seznamují s investičními akcemi, které připravili v minulém volebním období jejich předchůdci. Patří mezi ně i stavba kanalizace Sloup v Čechách, Radvanec, Janov. O tom, jak příprava díla v hodnotě zhruba 180 milionů korun pokročila, hovořili na Obecním úřadu ve Sloupu v Čechách představitele Sloupu, Radvance a Nového Boru.

Obce se spojily

„Už v roce 2005 si nechaly obce Sloup v Čechách a Radvanec zpracovat studii řešení odkanalizování lokality Sloup v Čechách s napojením okolních obcí a odvedením splaškových vod na čističku odpadních vod v Novém Boru,“ připomněl starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

„Město Nový Bor této iniciativy využilo a zastupitelé rozhodli, aby byl odkanalizovaný také Janov, místní část Nového Boru. Odkanalizování Janova formou samostatné investiční akce totiž nepřipadalo v úvahu, protože by znamenalo neúměrně vysoké investiční náklady v přepočtu na jednoho ekvivalentního obyvatele,“ zdůvodnil starosta.

A tak byla v roce 2006 založena právnická osoba Svazek obcí kanalizace Sloup, jejímž členem je kromě Sloupu v Čechách a Radvance také Nový Bor. Na jednání ve Sloupu zajímal přítomné zejména způsob financování velké investiční akce.

Dostali dotaci

„Náklady na stavbu jsou odhadované na zhruba sto osmdesát milionů korun. Ze Státního fondu životního prostředí máme přislíbenou dotaci ve výši sto sedmnáct milionů korun, ale smlouvu jsme ještě nepodepsali. Kromě toho se bude na financování spolupodílet Severočeská vodárenská a. s.“, dozvěděli se od předsedkyně svazku obcí a místostarostky Sloupu v Čechách Jany Pejčinovičové.

„V současné době jsou vydána územní rozhodnutí i stavební povolení. Výběrové řízení na zhotovitele díla proběhne na začátku příštího roku, stavba by měla být zahájena na podzim a musí být dokončena do roku 2013,“ dodala místostarostka Sloupu v Čechách.

Na odboru rozvoje města MÚ v Novém Boru jsme se dozvěděli několik technických detailů. „Navržená splašková kanalizace je kombinací gravitační kanalizace a výtlačného potrubí s čerpacími stanicemi. Výtlačné potrubí bude napojeno na stávající splaškovou kanalizaci v ulici Na Hřebence, která je svedena na čističku odpadních vod v Novém Boru,“ uvedl referent Milan Geby.

V projektové dokumentaci jsou řešeny další podružné větve, které umožňují odkanalizování většiny stávajících nemovitostí, objektů ve výstavbě a dalších objektů v plánované výstavbě v Radvanci, ve Sloupu i v Janově. Dlužno dodat, že rekonstrukce městské čističky odpadních vod byla v Novém Boru zahájena loni na podzim a má být dokončena na jaře příštího roku.

7.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení