Soutěžního klání se zúčastní zkušení parašutisté a vítězem se stane ten, kdo dosáhne nejmenšího součtu centimetrů při dopadu.

Dnes využijí to, co včera natrénovali

Soutěžící na to budou mít dohromady až 6 kol, k započtení jim ale podle pravidel stačí i jen tři seskoky. Ponton 2015 začíná přesně v 9 hodin, diváci si přijdou na své o 20 minut déle, kdy se nad vodní hladinou začnou snášet předskokani.

Soutěžní seskoky pak budou pokračovat v 10 hodin. Velkolepé přípravy na dnešní soutěžní klání a „ostré" seskoky začaly ve Sloupu už včera v podvečer, kdy parašutisté trénovali i seskoky do vody.

„Na vodě je připravené molo zhruba pět krát pět metrů, na něm je žíněnka pro měkký dopad parašutisty a uprostřed měřící zařízení, které umí přesně změřit, kam parašutista dopadl," popsal správce areálu koupaliště ve Sloupu v Čechách Vít Černý.

Parašutisté, kteří se zúčastní Pontonu 2015, budou skákat z výšky 900 metrů nad terénem a do maximální rychlosti 7 metrů za sekundu.

Musí mít pojištění i platný průkaz

Jejich pokusy zaznamená speciální takzvaná elektrická nula. Řídit se přitom musí odbornými směrnicemi a sportovním řádem. Pořadatelé soutěže si také nechají od každého soutěžícího předložit platný průkazů parašutisty a doklady padáků včetně pojištění.

Třetí ročník soutěže pořádá Paraklub Kamýk a Aeroklub Česká Lípa.

Program:

9.00 zahájení soutěže

9.20 seskoky předskokanů

10.00 soutěžní seskoky

18.00 ukončení soutěže

18.30 vyhlášení výsledků

V případě nedokončení základních kol pokračuje v neděli.