Při tradičním nástupu s vlajkami mohli diváci obdivovat koně amerických plemen, teplokrevníky, Fríského koně a hrdé zastoupení měli i Shetlandští poníci. S úvodním projevem přišel účastníky podpořit i starosta obce Jaromír Studnička.

K vidění byly jízdy ostřílených cowboys a cowgirls, ale i zástupců nejmladší generace jezdců, kteří si s dospělými rozhodně nezadali. Závodníci si prověřili své jezdecké dovednosti a ovladatelnost koní v disciplínách Trail (jízda přes překážky), Pole bending (slalom mezi tyčemi) a Klíčová dírka (rychlá jízda s otočkou v kruhovém hrazení). Rodeo pak pokračovalo malými účastníky oblíbenou disciplínou Jeď-běž–veď, kde mají za úkol na trase mezi čtyřmi kuželi ke koni doběhnout, nasednout a jet a v posledním úseku seskočit a dovést ho do cíle.

Bazén s vodními želvami v areálu českolipského muzea.
Unesená želva se vrátila do českolipského muzea. Bazének bude nově za plotem

Jako poslední proběhla, bezesporu divácky nejatraktivnější disciplína - vyřazovací Jízda o vlajky. Výkony malých i velkých jezdců byly oceněny potleskem a mocným povzbuzováním diváků, kteří se dostavili v hojném počtu užít si krásný slunečný podzimní den. Na závěr proběhlo vyhodnocení jednotlivých disciplín a nejlepším jezdcům a koním byly předány věcné ceny, dary od sponzorů, bez kterých by se pořádání akce neobešlo.

Poděkování patří obci Sloup v Čechách za podporu akce a zapůjčení stanu pro diváky, sponzorům za ceny a věcné dary pro soutěžící. O báječné občerstvení a pořadatelskou službu se postarali dobrovolníci z řad Sboru dobrovolných hasičů Sloup v Čechách.

Lukáš Pleyer