Nový vlastník získal žandovský rekreační areál o rozloze téměř 1,5 hektaru. Kolínská společnost se chystá autokemp příští rok na jaře otevřít a plánuje i jeho modernizaci.

„Součástí rekreačního areálu v severovýchodní části Českého středohoří je 26 chatek a pět provozních budov,“ upřesnila mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Jana Rennerová.

Jen natírali

Kemp leží na severním okraji Žandova. Podepsal se na něm ale zub času a opravy se v posledních letech omezily hlavně na obnovu nátěrů. Například pro pořádání škol v přírodě nebo dětských táborů se již z hygienických důvodů nehodí. Firma Sicco kemp Slunce už převzala. Autokemp v současné podobě bude provozovat do té doby, než se dostane na modernizaci areálu, uvedl jednatel firmy Aleš Navrátil s tím, že příští rok na jaře se kemp otevře v současném stavu.

Společnost se věnuje například reklamní činnosti, podle informací na svém webu ale také provozuje rekreační a sportovní středisko v obci Zbraslavice na Kutnohorsku a penzion v Bedřichově v Jizerských horách.

Pro město byl drahý

Zájem o autokemp mělo i město, v posledních dvou letech jej také provozovalo. Cena, za kterou stát kemp nabízel, ale byla příliš vysoká. „Za stanovených podmínek jsme se dražby neúčastnili. Neměli jsme v rozpočtu dva miliony korun. Kdyby nám to stát nabídl za nějakou rozumnou cenu jako obci, na jejímž katastrálním území kemp je, tak bychom zájem měli,“ řekl starosta Žandova Zbyněk Polák.

V Libereckém kraji bylo na konci loňského roku 28 kempů a více než čtyři desítky dalších chatových osad. Mezi nejvyhledávanější kempy patří areály v Sedmihorkách v Českém ráji nebo v Hrádku nad Nisou.