Již osmnáct let uplynulo od tragické události, kdy při zásahu ve Slunečné přišel o život profesionální hasič Dušan Lipovský. Jeho památku v pátek uctili ředitel ÚO Česká Lípa společně s Ondřejem Říhou z pracoviště IZS a služeb u pomníku, který nešťastnou událost připomíná.

Sedmatřicetiletý Lipovský byl ten osudný den se svými kolegy ze směny A ve službě od rána, dění v souvislosti s živelní pohromou jim nedalo odpočinout. Do obce Slunečná, kde měl spadlý strom uvěznit ve voze posádku, byl vyslán až večer. Vítr krátce utichl a hasiči začali na místě odstraňovat stromy, auto ale nenašli. Orkán se však náhle znovu zvedl a vyrval další strom. Dva Dušanovi kolegové ještě stačili uhnout.

Hasičova smrt byla o to tragičtější, že po sobě zanechal partnerku se dvěma dětmi a třetí se narodilo měsíc po neštěstí. Smutný příběh zasáhl republiku a v České Lípě tehdy vznikla na podporu jeho rodiny sbírka, do které se zapojila celá země.

Příslušníci HZS ze stanice Česká Lípa uctili památku svého kolegy Dušana Lipovského, který ve Slunečné tragicky zahynul v roce 2007.Příslušníci HZS ze stanice Česká Lípa uctili památku svého kolegy Dušana Lipovského, který ve Slunečné tragicky zahynul v roce 2007.Zdroj: HZS LK/Pavel Nerad