Osmnáct slečen z celých severních Čech uplynulou neděli absolvovalo druhou zkoušku. „Dopilovali jsme choreografie, holky si vyzkoušely šaty, které budou předvádět, i své volné disciplíny a musím říct, že i letos máme opravdu šikovné finalistky," říká Petr Svoboda z pořádající agentury.

Kreativitu a talent soutěžících dokazuje pestrost volných disciplín. Dívky předvedou aerobic, zpěv, ale i karate nebo chytání ryb. Před sobotním finále čeká dívky ještě generálka, na které už nebude chybět moderátor odpoledne herec Miroslav Šimůnek. V porotě, která rozhodne o vítězce, usednou vedle patronky soutěže Miss Elišky Bučkové, také její kolegyně z branže Kateřina Průšová a Jitka Válková. Eliška s Jitkou také divákům během sobotního odpoledne zazpívají.

Druhý ročník soutěže Sluníčko Deníku pro odvážné slečny ze severních Čech vyvrcholí v sobotu 25. dubna od 15 hodin v Městském divadle v Novém Boru.

Na osmnáct finalistek čekají tři disciplíny volná, rozhovor s moderátorem a módní přehlídka. Nejšikovnější z dívek získá vedle titulu Sluníčka Deníku, korunky a dortu také řadu dalších cen. Mezi nimi zájezd pro dvě osoby, poukaz na oblečení nebo odpolední menu v restauraci na oslavu. Zkrátka nepřijdou ani slečny na druhém a třetím místě. Dárky čekají na všechny finalistky. Vstupenky na finále jsou k dostání na webu www.kulturanb.cz/divadlo/