Vítězství si z Nového Boru nakonec odvezla desetiletá Valerie Hlinovská z Chomutova.

Finále velké soutěže severočeských Deníků a agentury Reas Agency, do které se přihlásily desítky talentovaných dívek z celých severních Čech, hostilo v sobotu odpoledne novoborské Městské divadlo.

Dvacítka finalistek, kterou jste vy čtenáři svými hlasy poslali do závěrečného boje, se za mohutné podpory desítek příbuzných a známých předvedla v tom nejlepším světle. Téměř bez ostychu zvládly slečny rozhovor s moderátorem Miroslavem Šimůnkem, co jim jde nejlépe, předvedly ve volné disciplíně, a jako profesionálky absolvovaly módní přehlídku v nádherných večerních róbách.

Nejvyšší vítězkou

V novoborském divadle se v sobotu v podvečer odehrálo finále soutěže Sluníčko deníku. Z obou krajů vyslal každý okres dvě dívenky, soutěžilo dvacet mladých slečen.Z titulu Sluníčka Deníku a řady krásných cen se nakonec radovala ta nejvyšší z finalistek s posledním pořadovým číslem 20, žačka 4. třídy Valerie Hlinovská. „Mám fakt velkou radost, že jsem vyhrála, moc děkuji,"  zářila štěstím desetiletá Chomutovačka, která ve volné disciplíně nadchla porotu svým disko tancem.

Kromě dovolené u moře, ji čeká dvouměsíční kurz modelingu a životního stylu, který vítězkám věnovala pořádající agentura. „Že bych mohla být modelkou, to mě asi nikdy nenapadlo, ale na kurzy se moc těším,"  prozradila Valerie.

„Finále bylo krásné. Vůbec jsme ale nečekali, že by Valerie mohla vyhrát. Malé holčičky byly moc roztomilé. Rozhodl asi tanec, Valerie se pilně připravovala. Navíc navštěvuje taneční školu Beethoven DC, takže tanci věnuje téměř veškerý volný čas," svěřila se maminka Lucie.

Druhé místo porota přiřkla Karolíně Dvořákové z Liberce. Bronz zůstal doma na Českolipsku. Korunku za třetí místo nasadila Miss ČR 2012 Kateřina Průšová pětileté Karolíně Čižinské z České Lípy.

„Opravdu nebylo lehké vybrat ty tři nejlepší. Výborné byly všechny holky a mají náš velký obdiv," řekl Petr Svoboda, manager Reas Agency.   

Do velkého finále se probojovaly vždy dvě dívky s největším počtem hlasů z každého z deseti okresů Ústeckého a Libereckého kraje.