Dozvíte se, jaké soutěžící jsou a co je baví.

Vizitky všech osmnácti přihlášených dívek zveřejníme v tištěném Deníku postupně vždy v úterý a ve čtvrtek. Další trojici najdete v Českolipském deníku ve čtvrtek 13. února.

4. Žofie Országová - 9 let, Skalice u České Lípy. 4. ŽOFIE ORSZÁGOVÁ - 9 let, Skalice u České Lípy

Žofinka je pracovitá, tvořivá, ráda se hezky obléká a neméně ráda se fotí. Jejím největším koníčkem je tanec. Tančí standardní i latinsko-americké tance, a to se svým partnerem Tomášem Čermákem z Nového Boru. V roce 2013 se zúčastnili Mistrovství ČR SUT hobby dance a ve své kategorii získali zlatou medaili.

5. Anna Ehrlichová - 9 let, Česká Lípa.5. ANNA EHRLICHOVÁ - 9 let, Česká Lípa

Anička je přátelská, má ráda sport, stará se ráda o zvířátka. Navštěvuje mažoretky při Základní škole Slovanka v České Lípě.
6. Lenka Krákorová - 7 let, Česká Lípa.

6. LENKA KRÁKOROVÁ - 7 let, Česká Lípa

Lenička je učenlivá a usměvavá holčička. Má ráda sport, hlavně kolo a mažoretky.

Jen na Vás, čtenářích, je, které z nich pošlete do velkého březnového finále. Tam se dostanou dvě malé slečny z každého z deseti okresů ze severních Čech. Na dvě finalistky z Českolipska bude čekat kromě postupu také několik hezkých cen.

A jak můžete svoji favoritku poslat do finále? Naše pravidla jsou jednoduchá. Podpořit dívky můžete pouze prostřednictvím hlasovacího kuponu, který najdete v tištěném Českolipském deníku. Vyplněné hlasovací lístky můžete odevzdat osobně v redakci nebo zaslat na adresu: Českolipský deník, Mariánská 216, 470 01 Česká Lípa.

O tom, která z dvacítky finalistek získá titul Sluníčko Deníku a řadu skvělých cen včetně zájezdu do Itálie, rozhodne odborná porota. Velké finále proběhne v sobotu 29. března v Městském divadle v Novém Boru. Jeho průvodcem bude herec a pohádkový princ Miroslav Šimůnek. V porotě mimo jiné zasednou vítězky miss Kateřina Průšová nebo Eliška Bučková.

A co čeká na vítězku? Kromě titulu Sluníčko Deníku, krásné korunky a velkého dortu to je zájezd k moři do Itálie pro dvě osoby, poukaz na odběr značkového oblečení, odpolední menu v restauraci na oslavu vítězství. Zkrátka nepřijdou ani slečny na druhém a třetím místě. I ony dostanou korunky, poukazy na víkendovou dětskou rekreaci v Čechách a značkové oblečení. Všechny finalistky potěší velký dárkový koš s dobrotami, hračky nebo knížky.

Fotografie všech osmnácti soutěžících z Českolipska najdete ZDE: Sluníčko Deníku: Která slečna to bude? Výběr finalistek je na vás