Dozvíte se, jaké soutěžící jsou a co je baví.

Vizitky všech osmnácti přihlášených dívek zveřejníme v tištěném Deníku postupně vždy v úterý a ve čtvrtek. Další trojici najdete v Českolipském deníku v úterý 18. února.

7. NIKOLA HAVRÁNKOVÁ  10 let, Volfartice.7. NIKOLA HAVRÁNKOVÁ - 10 let, Volfartice

Nikolka má moc ráda zvířata, o spoustu se i stará. Mezi její koníčky patří aerobic, mažoretky a jízda na kole. Je společenská a má ráda lidi kolem sebe.
8. KATEŘINA JELÍNKOVÁ - 6 let, Bořetín.8. KATEŘINA JELÍNKOVÁ - 6 let, Bořetín

Kačka si ráda maluje a hraje si ze zvířátky, nejraději se svou fenkou Belou a kočkou Punčoškou. Když ví, že má pravdu, tvrdě si za ní stojí. Je velice vnímavá a šikovná.

9. VIKTORIE NOVOTNÁ - 8 let, Mimoň.

9. VIKTORIE NOVOTNÁ - 8 let, Mimoň

Viktorka je společenská, trochu neposlušná. Chodí do vodáckého oddílu skauta, má ráda koně a přírodu. Je šikovná na ruční práce pletení, háčkování, výrobu košíků, kreslení a mnoho dalšího.

Jen na Vás, čtenářích, je, které z nich pošlete do velkého březnového finále. Tam se dostanou dvě malé slečny z každého z deseti okresů ze severních Čech. Na dvě finalistky z Českolipska bude čekat kromě postupu také několik hezkých cen.

A jak můžete svoji favoritku poslat do finále? Naše pravidla jsou jednoduchá. Podpořit dívky můžete pouze prostřednictvím hlasovacího kuponu, který najdete v tištěném Českolipském deníku. Vyplněné hlasovací lístky můžete odevzdat osobně v redakci nebo zaslat na adresu: Českolipský deník, Mariánská 216, 470 01 Česká Lípa.

O tom, která z dvacítky finalistek získá titul Sluníčko Deníku a řadu skvělých cen včetně zájezdu do Itálie, rozhodne odborná porota. Velké finále proběhne v sobotu 29. března v Městském divadle v Novém Boru. Jeho průvodcem bude herec a pohádkový princ Miroslav Šimůnek. V porotě mimo jiné zasednou vítězky miss Kateřina Průšová nebo Eliška Bučková.

A co čeká na vítězku? Kromě titulu Sluníčko Deníku, krásné korunky a velkého dortu to je zájezd k moři do Itálie pro dvě osoby, poukaz na odběr značkového oblečení, odpolední menu v restauraci na oslavu vítězství. Zkrátka nepřijdou ani slečny na druhém a třetím místě. I ony dostanou korunky, poukazy na víkendovou dětskou rekreaci v Čechách a značkové oblečení. Všechny finalistky potěší velký dárkový koš s dobrotami, hračky nebo knížky.

Fotografie všech osmnácti soutěžících z Českolipska najdete ZDE: Sluníčko Deníku: Která slečna to bude? Výběr finalistek je na vás