Dozvíte se, jaké soutěžící jsou a co je baví.

Vizitky všech osmnácti přihlášených dívek zveřejníme v tištěném Deníku postupně vždy v úterý a ve čtvrtek. Poslední trojici najdete v Českolipském deníku v úterý 25. února.

13. Rozárka Chńoupková - 5 let, Pihel.13. ROZÁRKA CHŇOUPKOVÁ - 5 let, Pihel

Rozárka ráda maluje a tancuje. Jejím koníčkem je i hudba, začíná se učit hrát na flétnu.
14. Kateřina Dordová - 6 let, Česká Lípa.14. KATEŘINA DORDOVÁ - 6 let, Česká Lípa

Kačka už druhým rokem navštěvuje výuku zpěvu v Základní umělecké škole v České Lípě a také atletický oddíl. Ráda maluje a plave.
15. Valerie Turzová - 5 let, Kamenický Šenov.15. VALERIE TURZOVÁ - 5 let, Kamenický Šenov

Valinka je nadmíru komunikativní holčička. Disponuje pohybovými (tanečními) dovednostmi. Jejím koníčkem je angličtina a sborový zpěv. Zajímá se o módu a má ráda zvířata.

Jen na Vás, čtenářích, je, které z nich pošlete do velkého březnového finále. Tam se dostanou dvě malé slečny z každého z deseti okresů ze severních Čech. Na dvě finalistky z Českolipska bude čekat kromě postupu také několik hezkých cen.

A jak můžete svoji favoritku poslat do finále? Naše pravidla jsou jednoduchá. Podpořit dívky můžete pouze prostřednictvím hlasovacího kuponu, který najdete v tištěném Českolipském deníku. Vyplněné hlasovací lístky můžete odevzdat osobně v redakci nebo zaslat na adresu: Českolipský deník, Mariánská 216, 470 01 Česká Lípa.

O tom, která z dvacítky finalistek získá titul Sluníčko Deníku a řadu skvělých cen včetně zájezdu do Itálie, rozhodne odborná porota. Velké finále proběhne v sobotu 29. března v Městském divadle v Novém Boru. Jeho průvodcem bude herec a pohádkový princ Miroslav Šimůnek. V porotě mimo jiné zasednou vítězky miss Kateřina Průšová nebo Eliška Bučková.

A co čeká na vítězku? Kromě titulu Sluníčko Deníku, krásné korunky a velkého dortu to je zájezd k moři do Itálie pro dvě osoby, poukaz na odběr značkového oblečení, odpolední menu v restauraci na oslavu vítězství. Zkrátka nepřijdou ani slečny na druhém a třetím místě. I ony dostanou korunky, poukazy na víkendovou dětskou rekreaci v Čechách a značkové oblečení. Všechny finalistky potěší velký dárkový koš s dobrotami, hračky nebo knížky.

Fotografie všech osmnácti soutěžících z Českolipska najdete ZDE: Sluníčko Deníku: Která slečna to bude? Výběr finalistek je na vás