Dozvíte se, jaké soutěžící jsou a co je baví.

Vizitky všech osmnácti přihlášených dívek jsme zveřejnili v tištěném Deníku. Ve čtvrtečním vydání najdete průběžný stav hlasování.

16. Lucie Péčová - 6 let, Česká Lípa.16. LUCIE PÉČOVÁ - 6 let, Česká Lípa

Lucinka chodí do 1. třídy na ZŠ Partyzánská v České Lípě. S její školní docházkou se zapojila do zájmových kroužků Mažoretky Adelline Česká Lípa a pěvecký kroužek také při ZŠ. Její velkou zálibou je nyní její štěňátko Lily, které si moc přála k narozeninám (je to její velká kamarádka). Ráda také maluje a sportuje nyní hlavně bruslí a jezdí na kole. Je to holčička, která ráda tancuje a zpívá. Zatím jen doma před rodinou, ale třeba se to změní.

17. Aneta Kubásková - 10 let, Polevsko.17. ANETA KUBÁSKOVÁ - 10 let, Polevsko

Anetka chodí do čtvrté třídy. Má ráda zvířata, pátým rokem se věnuje mažoretkovému sportu, ráda tancuje. Je kamarádská.
18. Jennifer Mazzaferro -7 let, Česká Lípa.18. JENNIFER MAZZAFERRO - 7 let, Česká Lípa

Jennifer je citlivá, občas dost lítostivá, avšak tvrdá hlavička. Ráda tancuje a zpívá. Umí italsky. Mezi její největší koníčky patří keramika, sport a bowling.

Jen na Vás, čtenářích, je, které z nich pošlete do velkého březnového finále. Tam se dostanou dvě malé slečny z každého z deseti okresů ze severních Čech. Na dvě finalistky z Českolipska bude čekat kromě postupu také několik hezkých cen.

A jak můžete svoji favoritku poslat do finále? Naše pravidla jsou jednoduchá. Podpořit dívky můžete pouze prostřednictvím hlasovacího kuponu, který najdete v tištěném Českolipském deníku. Vyplněné hlasovací lístky můžete odevzdat osobně v redakci nebo zaslat na adresu: Českolipský deník, Mariánská 216, 470 01 Česká Lípa.

O tom, která z dvacítky finalistek získá titul Sluníčko Deníku a řadu skvělých cen včetně zájezdu do Itálie, rozhodne odborná porota. Velké finále proběhne v sobotu 29. března v Městském divadle v Novém Boru. Jeho průvodcem bude herec a pohádkový princ Miroslav Šimůnek. V porotě mimo jiné zasednou vítězky miss Kateřina Průšová nebo Eliška Bučková.

A co čeká na vítězku? Kromě titulu Sluníčko Deníku, krásné korunky a velkého dortu to je zájezd k moři do Itálie pro dvě osoby, poukaz na odběr značkového oblečení, odpolední menu v restauraci na oslavu vítězství. Zkrátka nepřijdou ani slečny na druhém a třetím místě. I ony dostanou korunky, poukazy na víkendovou dětskou rekreaci v Čechách a značkové oblečení. Všechny finalistky potěší velký dárkový koš s dobrotami, hračky nebo knížky.

Fotografie všech osmnácti soutěžících z Českolipska najdete ZDE: Sluníčko Deníku: Která slečna to bude? Výběr finalistek je na vás