Dozvíte se, jaké soutěžící jsou a co je baví.

Vizitky všech osmnácti přihlášených dívek zveřejníme v tištěném Deníku postupně vždy v úterý a ve čtvrtek. Další trojici najdete v Českolipském deníku v úterý 11. února.

1. Nela Vytisková - 6 let, Česká Lípa.1. NELA VYTISKOVÁ - 6 let, Česká Lípa

Nelinka je žačkou 1. B ZŠ Partyzánská v České Lípě.

Raději než hraní s hračkami má ráda pohyb a sport. Jezdí na kole, bruslí, lyžuje, chodí na turistický kroužek a druhým rokem je členkou mažoretek při ZŠ Slovanka v České Lípě. V loňském roce se zúčastnila Mistrovství ČR v Karviné, kde její tým získal krásné 7. místo.
2. Aneta Pulova - 10 let, Česká Lípa.

2. ANETA PULOVA - 10 let, Česká Lípa

Anetka je velmi zvídavé dítko, všechno musí prozkoumat. Ráda chodí do přírody, hlavně miluje lezení po skalách a také zvířata. Jejím velkým koníčkem je judo, kterému se věnuje dva roky a má za sebou několik úspěchů. Anetka je zaregistrovaná u castingové agentury a již natáčela několik reklam a také si zahrála ve filmu „Muž, který se směje", kde hrál Gerard Depardieu. Má krásné vzpomínky z natáčení…

3. Karolína Čižinská - 5 let, Česká Lípa.3. KAROLÍNA ČIŽINSKÁ - 5 let, Česká Lípa

Karolína ráda tančí, zpívá a účastní se ráda společenských akcí. Miluje kolektiv a nebojí se vystupovat před obecenstvem.

Jen na Vás, čtenářích, je, které z nich pošlete do velkého březnového finále. Tam se dostanou dvě malé slečny z každého z deseti okresů ze severních Čech. Na dvě finalistky z Českolipska bude čekat kromě postupu také několik hezkých cen.

A jak můžete svoji favoritku poslat do finále? Naše pravidla jsou jednoduchá. Podpořit dívky můžete pouze prostřednictvím hlasovacího kuponu, který najdete v tištěném Českolipském deníku. Vyplněné hlasovací lístky můžete odevzdat osobně v redakci nebo zaslat na adresu: Českolipský deník, Mariánská 216, 470 01 Česká Lípa.

O tom, která z dvacítky finalistek získá titul Sluníčko Deníku a řadu skvělých cen včetně zájezdu do Itálie, rozhodne odborná porota. Velké finále proběhne v sobotu 29. března v Městském divadle v Novém Boru. Jeho průvodcem bude herec a pohádkový princ Miroslav Šimůnek. V porotě mimo jiné zasednou vítězky miss Kateřina Průšová nebo Eliška Bučková.

A co čeká na vítězku? Kromě titulu Sluníčko Deníku, krásné korunky a velkého dortu to je zájezd k moři do Itálie pro dvě osoby, poukaz na odběr značkového oblečení, odpolední menu v restauraci na oslavu vítězství. Zkrátka nepřijdou ani slečny na druhém a třetím místě. I ony dostanou korunky, poukazy na víkendovou dětskou rekreaci v Čechách a značkové oblečení. Všechny finalistky potěší velký dárkový koš s dobrotami, hračky nebo knížky.

Fotografie všech osmnácti soutěžících z Českolipska najdete ZDE: Sluníčko Deníku: Která slečna to bude? Výběr finalistek je na vás