Zhoršené rozptylové podmínky trápí už druhý den Liberecký kraj. Nejhůř se dnes ráno dýchalo v České Lípě, kde hodinové koncentrace polétavého prachu překročily 117 mikrogramů na metr krychlový, kolem půlnoci ale dosahovaly 154 mikrogramů.

V Jablonci a Liberci byly ráno podmínky dobré, i tam ale v noci překračovaly hodinové koncentrace prachových částic 100 mikrogramů na metr čtvereční. Vyplývá to z informací na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Česká Lípa má nejvyšší i čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu. Dvojnásobně překročily povolený imisní limit 50 mikrogramů na metr krychlový, když ráno dosáhly 106 mikrogramů na metr krychlový. Nadlimitní je denní koncentrace prachu i v Liberci, kde dosáhla bezmála 68 mikrogramů. Výrazně čistší vzduch je v sousedním Jablonci a Jizerských horách, kde se denní koncentrace znečištění stále drží hluboko pod limitem.

Zhoršené rozptylové podmínky trápily dnes ráno většinu země. Nejhůř se dýchalo v Moravskoslezském kraji, smog ale dusí i Prahu a střední Čechy, Brno i Ústecký kraj.

Informace o kvalitě ovzduší v České Lípě

#nahled|https://g.denik.cz/7/33/cl_tabulka_smog_ovzdusi_limity_ceska_lipa_listopad_14_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/7/33/cl_tabulka_smog_ovzdusi_limity_ceska_lipa_listopad_14.jpg|Aktuální naměřené koncentrace znečišťujících látek v České Lípě.#