Pětadvacetiletá žena odešla ve středu 25. ledna na procházku, z té se ale už nevrátila. Pátrání se rozběhlo večer. Doma na ni čekal manžel a šestnáctiměsíční miminko. 

„Manžel nám její zmizení ohlásil 26. ledna v 18 hodin s tím, že se ji nejprve snažil hledat na vlastní pěst. Důvod jejího zmizení nechápe, před odchodem pohřešované podle něj k žádné hádce mezi nimi nedošlo,“ řekla k vyhlášení pátrání policejní mluvčí Ivana Baláková.

Ilustrační foto
Žena ve vysokém stupni těhotenství se nevrátila z procházky. Našli ji mrtvou

V pátek po poledni policie pátrání odvolala. Bohužel z tragického důvodu. "Dnes její tělo bez známek života krátce před 15. hodinou objevil v přírodním terénu u České lípy psovod se služebním psem," uvedla 27. ledna mluvčí Baláková. Jak dodala, cizímu zavinění nic nenasvědčovalo. Pro zjištění bezprostřední příčiny smrti nicméně byla nařízena soudní pitva, která proběhla v úterý 31. ledna a předběžné výsledky nenasvědčují tomu, že by se na smrti ženy podílela druhá osoba.

„Předběžné výsledky pitvy těla zemřelé ženy nenasvědčují tomu, že by se na její smrti podílela druhá osoba, nicméně okolnosti této velmi smutné události i nadále důkladně prověřujeme,“ řekla Baláková a dodala, že se v tuto chvíli policie nebude k případu blíže vyjadřovat. Mimo jiné i s ohledem na zármutek rodiny mladé ženy.