Vyšetřování smrti elektrikáře, který si na konci ledna způsobil při údržbě svítidel ve výrobní hale společnosti Autobaterie v České Lípě zranění, kterým následně na to v nemocnici podlehl, se protahuje. Podle slov bývalých spolupracovníků zesnulého elektrikáře si dal při práci rád nějaké to pivo. Jak se celá nešťastná událost přihodila, nechtěl nikdo prozradit. Nám se však podařilo zjistit, že muž při opravě svítidla spadl z vysokého žebříku.
“Muž zemřel na následky svého úrazu, při kterém utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem,“ informoval mluvčí českolipské nemocnice Petr Pokorný. O možném alkoholu v krvi zesnulého se však nemocnice nechce vzhledem k tragickým okolnostem vyjadřovat.
„Pracovník byl z najaté společnosti, která se nám na základě smlouvy stará o údržbu svítidel,“ sdělil vedoucí pracovník společnosti Autobaterie s. r. o., který odmítl sdělit své jméno s tím, že za událost nenese jejich společnost žádnou zodpovědnost.
„Za dodržování bezpečnostních předpisů ručí firma, u které byl muž zaměstnán,“ dodal a více se k celé věci nechtěl vyjadřovat.
Muž byl zaměstnancem českolipské firmy Eldo-CL, jejíž vedení se krátce po události také nechtělo příliš vyjadřovat.
„Už se na nás obrátil advokát pozůstalé rodiny. Věc jsme předali také advokátovi,“ uvedl necelý týden po události jednatel společnosti Jan Kytka.
Po uplynutí dvou měsíců byl vstřícnější a popsal další podrobnosti. „Věc prošetřuje jak inspektorát práce, tak policie. Inspektorát práce tu byl již mnohokrát, ale výsledky vyšetřování zatím neznáme. Policie nás o vyjádření dosud ani nepožádala,“ říká nyní Jan Kytka a pokračuje.
„Musíme počkat na konec vyšetřování a teprve potom budeme řešit, co dál. Případné odpovědnosti se samozřejmě vyhýbat nebudeme. Jen nám líto, co se stalo. Zatím jsme pozůstalé rodině alespoň finančně pomohli se zajištěním pohřbu,“ dodává.
Do doby, než inspektorát práce i policie ukončí šetření, nedostane rodina ani odškodné od pojišťovny, které podle slov Jana Kytky může za pracovní úraz s následkem smrti činit přibližně dvě stě tisíc korun.