Na zhruba 3,5 kilometru dlouhém úseku je hluboký sníh a odstavené kamiony. Uvízlý kamion komplikuje i dopravu mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou přes Kunratice, silnice je ale s opatrností průjezdná. Odstavený kamion po havárii stojí na silnici 13 u Cvikova na Českolipsku.

Už druhý den nejezdí vlaky ze Železného Brodu na Tanvald. Dálkové vlaky jsou v úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Zastávky Jesenný a Spálov obsluhuje zvláštní linka náhradní autobusové dopravy Železný Brod - Jesenný, která jezdí podle výlukového jízdního řádu. "Spoje náhradní autobusové dopravy Železný Brod - Tanvald zastávky Jesenný a Spálov neobsluhují, přestup bude možný v Železném Brodě," sdělil ČTK mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Motoristé by v Libereckém kraji měli jezdit opatrně, i na hlavních tazích leží zbytky rozbředlého sněhu a mohou klouzat. Teploty v kraji se pohybují většinou těsně kolem nuly, v nižších polohách prší s silnice jsou většinou jen mokré. V horských oblastech ale padá většinou mokrý sníh a hlavně kamiony mohou mít problémy ve stoupáních.

Problémy jsou i na silnicích nižších tříd a hlavně v horských oblastech. Na vozovkách tam leží silná vrstva ujetého sněhu, v němž se tvoří hluboké vyjeté koleje. Silničáři tam nasadili frézy, práce jdou ale pomalu. Do hor by tak měli motoristé vyjíždět jen vybaveni řetězy a lopatou k vyproštění. Horské komunikace jsou navíc zúžené a lemují je vysoké bariéry sněhu, které už radlice pluhů ani traktorů nedokážou přehodit. Na řadě míst se jen obtížně vyhnou dvě osobní auta.