Kvůli hustému sněžení se v Libereckém kraji v neděli zkomplikovala doprava, špatná situace byla hlavně na silnicích, které blokovaly uvízlé kamiony. Nákladní auta ucpala na Paceřickém kopci v obou směrech rychlostní komunikaci Liberec - Praha.
„Dnes se na Liberecku stalo již osm nehod, obešly se naštěstí bez zranění,“ řekl včera v půl jedenácté operační důstojník z okresního policejního ředitelství. Přes silnici první třídy mezi Novým Borem a Českou Lípou stál bezmocně kamion v Chotovicích a zúžil tam výrazně průjezd. Na Semilsku zůstal dopoledne viset kamion ve stoupání mezi Studencem a Vrchlabím a vytvářely se tam dlouhé kolony. Podle policistů silničáři pracovali naplno, v přívalech sněhu ale nestíhali uklízet především vedlejší silnice II. a III. třídy. Na mnoha místech jim údržbu vozovek komplikovaly nehody.
V neděli dopoledne v hustém sněžení na dosud neprotažené silnici I/9 mezi Novým Borem a Českou Lípou v kopci u Chotovic ztratil řidič kontrolu nad návěsovou soupravou a skončil kolmo k vozovce se zadním podvozkem v příkopě. Na silnici zůstal volný pouze jeden jízdní pruh. Střídavou dopravu řídila policie. Po příjezdu vyprošťovacího vozidla byl střídavý provoz veden po odbočkách k obci Chotovice.
„V kopci mezi Českou Kamenicí a Kamenickým Šenovem stojí cisterny,“ uvedl operační důstojník českolipské policie.
Na Jablonecku především silnice druhé a třetí třídy pokrývala v neděli vysoká vrstva sněhu. Ve vyšších polohách Jizerských hor a Krkonoš byla hustá vánice a řidiči tam potřebovali pro bezpečnou jízdu sněhové řetězy.

Další zprávy z regionu najdete zde