V některých krkonošských areálech leží na svazích až téměř dva metry sněhu, jizerskohorská střediska jej hlásí skoro metr a půl. Podmínky nijak výrazně nezhoršily ani teploty nad nulou a obleva, která v posledních dnech přišla.

Nejvíce sněhu má na sjezdovkách v těchto dnech krkonošské středisko v Rokytnici nad Jizerou. Areál jej uvádí 110 až 195 centimetrů. Příliš nezaostává ani nedaleký Harrachov, který hlásí 130 až 150 centimetrů sněhu.

"Obleva sjezdovky, běžecké tratě a prostor sportovního areálu v žádném případě neovlivnila. Veškerá zařízení máme v provozu," uvedl náčelník lanovky v harrachovském areálu Milan Goč a dodal, že díky teplému počasí sníh naopak zmizel z parkovišť.

V plném provozu bude o víkendu i areál na libereckém Ještědu, kde rekreanty čeká půl metru až 70 centimetrů sněhu. Podle Miroslava Pecháče z lyžařského střediska je sice teplo, lyžaři si ale přesto stále přijdou na své. "Část sněhu nám samozřejmě utekla, ale pořád máme všechny sjezdovky sjízdné," řekl. Jezdí se i v nedalekém areálu Obří sud Javorník. Ten sněhu uvádí 20 až 30 centimetrů.

Sněhu ubylo i v jizerskohorských areálech společnosti Ski Bižu na Tanvaldském Špičáku, na Severáku a v Bedřichově. "Obleva samozřejmě je, ale je před námi víkend a předpověď je velmi rozumná, takže si myslíme, že lyžování bude pěkné," láká milovníky zimních sportů ředitel Ski Bižu Pavel Bažant.

Areál na Severáku má sněhu půl metru až 90 centimetrů, středisko na Tanvaldském Špičáku 40 až 80 centimetrů, Bedřichov 40 až 60 centimetrů. Nejvyšší pokrývkou na sjezdovkách se v Jizerských horách mohou pochlubit areály Desná - Černá Říčka a Kořenov-Rejdice. Dosahuje až 140 centimetrů.

V provozu budou o následujícím víkendu i vleky ve Skiareálu Luž v Horní Světlé. Na sjezdovkách leží 30 centimetrů sněhu a lyžuje se od 9 do 16.30 hodin, v sobotu za umělého osvětlení až do 19.00. „Další sněžení by zatím přijít nemělo a vzhledem k tomu, že je u nás aktuálně přes den kolem osmi stupňů, bude tento víkend zřejmě poslední možností, kdy si u nás zalyžovat,“ říká provozovatelka areálu Hana Doskočilová.

Běžkaři mohou o víkendu vyrazit například do Bedřichova na oblíbenou Jizerskou magistrálu, kterou v posledních dnech pravidelně upravují rolby.