Slavnostní předání sociálního automobilu pro toto zařízení proběhlo ve čtvrtek za účasti jeho ředitele Jiřího Tichého a zástupce poděbradské reklamní agentury Kompakt, která projekt zaštiťuje. Vůz zaměstnanci využijí zejména k zajištění pečovatelské a terénní zdravotní služby. Na financování nového automobilu se podílela padesátka sponzorů z regionu napříč obory od velkých firem až po ty menší.

Po pěti letech se rychlostní zkoušky Rally Bohemia vrátily opět na Autodrom Sosnová.
OBRAZEM: Na autodrom se po pěti letech vrátila Rally Bohemia

Celkově jde o třetí sociální automobil pro zařízení v Mimoni, které pečuje o seniory a zdravotně postižené. Radost z nové Dacie mají zejména zaměstnanci zařízení, kteří vůz využijí k pečovatelské a terénní službě. „Těší nás, že firmám a podnikatelům v našem kraji nejsou senioři a zdravotně postižení lhostejní, a že se rozhodli do tak prospěšného projektu zapojit. Rád bych poděkoval všem přispěvatelům i agentuře,“ uvedl při předání vozidla Jan Tichý, ředitel Sociálních služeb města Mimoň.

Na snímku Zdeněk Frydrych z předávání ceny Křesadlo, které proběhlo v České Lípě v prosinci 2017.
Čestným občanem České Lípy bude dlouholetý hasič Zdeněk Frydrych

Projekt Sociální automobil funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu předal Kompakt v rámci České republiky na sedm stovek vozidel. Sociální služby města Mimoň, získaly v celkovém pořadí již 734. automobil. „Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory je vozový park ve špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům. Tato zařízení mohou získat nové auto většinou jen prostřednictvím charity či sponzorství. To však nepřichází každý den, a tak jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří to skutečně potřebují. Rád bych poděkoval všem, kteří se na koupi sociálního vozu podíleli,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Lesní divadlo ve Sloupu v Čechách hraje každé úterý a pátek.
Lesní divadlo ve Sloupu zahajuje sezonu