Za klienty Sociálních služeb města Nový Bor budou od července jezdit pečovatelé novým užitkovým vozem. Takzvaný sociální automobil se zaplatí díky reklamním plochám soukromých firem na autě.

„V současné době máme tři auta, jedno je ale v tak špatném technickém stavu, že je nutné ho nahradit," řekl Deníku ředitel sociálních služeb Daniel Nerad s tím, že tři provozuschopná vozidla sociálním službám dostačují.

Nový vůz bude sloužit stejně jako ty stávající k zajištění pečovatelské služby. „Budeme s ním jezdit za imobilními klienty domů, třeba s obědy," upřesnil Nerad.

Novoborská příspěvková organizace, která poskytuje pečovatelskou službu tělesně a zrakově postiženým občanům, seniorům a osobám se sníženou soběstačností, vozidlo získá do nájmu na šest let od reklamní agentury. „Ročně za něj budeme platit jednu korunu," dodává Daniel Nerad. Provoz budou hradit sociální služby.

Agentura nabízí firmám z regionu na vozidle více jak tři desítky reklamních ploch. „Zakoupením kvalitní a dlouhodobé reklamy firmy pomohou příspěvkové organizaci k získání automobilu," informovala Markéta Nováková ze společnosti Kompakt. Firmy budou mít reklamu na voze po dobu šesti let, kdy bude sloužit novoborským sociálním službám.

Díky stejnému projektu získali v minulosti sociální automobil například v Mimoni.