Čtyřiadvacetiletý fotbalista tak bude pykat za svůj zkrat při utkání domácího FC Sklo s Kravařemi, kdy v přerušené hře pěstí udeřil protihráče Michala Nehonského do obličeje a způsobil mu vážnou zlomeninu lícní kosti.´„Byla hloupost, co Vašek udělal, ale tak vysoký trest jsme nečekali. Nesmí hrát skoro dva roky, což pro něj může znamenat konec fotbalu vůbec,“ míní Jiří Pavlas, předseda oddílu.

Disciplinární komise se případem z neděle 11. října, kdy se na hřišti zhruba v 82. minutě za stavu 2:3 strhla bitka, zabývala na dvou čtvrtečních zasedáních.

„Vyslechly jsme obě přítomné strany a rozhodčí, měli jsme také informace z vlastního šetření, což nám Disciplinární řád umožňuje. Samozřejmě, že v určitých aspektech bylo evidentní tvrzení jedné strany proti tvrzení druhé strany,“ říká předseda DK Karel Fischer a rozhodnutí o výši trestu pro V. Nemleina vysvětluje: „Protože došlo ke zranění s následkem pracovní neschopnosti, tak komise v tomto mimořádném případu vynesla i mimořádné disciplinární opatření, které podle Disciplinárního řádu mohlo být i vyšší.“

Podle Jiřího Pavlase právě Nehonský celou šarvátku začal, když fyzicky údajně pěstí napadl jednoho z mladých šenovských fotbalistů. „Přesto kartu nedostal, i když druhý lajnový rozhodčí to musel vidět. Stál kousek od toho,“ namítá Pavlas.

„Tato věc se neprokázala, nemáme videozáznam, ze kterého bychom si mohli udělat jiné závěry. Nemůžeme proto trestat hráče jen kvůli tomu, že to tvrdí jedna ze zúčastněný stran, a ani žádný z rozhodčích toto nezaznamenal,“ potvrdil Karel Fischer. Zároveň však dodal: „Protože však byly zjištěny i nedostatky ve výkonu delegovaných arbitrů, předáváme případ k přešetření i okresní komisi rozhodčích.“
Senátor Kapoun: Mrzí mě, co se stalo

Pikantní na tomto duelu bylo, že ho jako hlavní rozhodčí řídil ing. Karel Kapoun, senátor za Českolipsko. „Během jediné krátké chvilky vzplály na hřišti emoce a bylo to hodně nepříjemné. Situaci jsme pak společně s hlavním pořadatelem uklidňovali, což se nakonec povedlo. Velmi mě mrzí, co se přihodilo, především pak to, že došlo k tak vážnému zranění hráče,“ uvedl pro Deník Karel Kapoun.

Podle Karla Fischera byly ve výkonu pořadatelské služby zjištěny nedostatky, za což DK vyměřila domácímu oddílu pokutu 500 korun.
Jiří Pavlas se i nad tím pozastavuje. „Proč potrestali pořadatelskou službu, když se ta celá věc stala na hřišti mezi hráči? Nikdo z diváků na trávník nevnikl, nikdo z nich se do šarvátky nezapojil,“ kroutí nechápavě hlavou.

Karel Kapoun to vysvětluje: „Už před zápasem jsem pořadatele žádal, aby byly k dispozici u hřiště nosítka. Až když se to stalo, teprve potom je přinesli, takže ten inzultovaný kluk kvůli tomu, že nosítka nebyly hned k dispozici, ležel na zemi zbytečně dlouho.“

Prý vyhrožovali jarní „odvetou“

Z šetření DK dále vyplynulo i to, že Kravařští po incidentu slibovali Šenovským na jaře „odvetu“. Ta se odehraje 29. května roku 2010.
„Vzhledem k tomuto údajnému vyhrožování přihlédne řídící orgán soutěže k tomu, aby jarní utkání proběhlo v kontextu sportovního ducha, za přítomnosti tří rozhodčích a delegáta,“ potvrdil předseda DK, který včera dopoledne předal Zápis o utkání kriminální policii, jež se nyní bude incidentem také zabývat.

„Pokud zjistíme další závažné skutečnosti, máme možnost se k případu vrátit a kdykoliv zahájit disciplinární řízení, a to i v průběhu řízení trestního,“ upozorňuje Fischer.