Letos se soutěže zúčastnilo 30 policistů a policistek z celého Libereckého kraje. Do užšího finále pak postoupilo osm z nich. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve středu 22. května v na krajském ředitelství v prostorách kavárny Pošta.

Ředitel KŘP Libereckého kraje Libor Špráchal v úvodní řeči poděkoval za účast v soutěži a zhodnotil její průběh. Ocenil znalosti a vědomosti všech soutěžících a popřál jim hodně úspěchů do další práce. Zdůraznil, že všichni zúčastnění jsou vítězové, neboť vybráni byli skutečně ti nejlepší z nejlepších.

Vítězem soutěže Okrskář roku 2023 se stal praporčík Tomáš Horáček z obvodního oddělení Mimoň. Na druhém místě se umístil podpraporčík Tomáš Třešňák z Českého Dubu. Třetí příčku obsadila praporčice Julie Cvrčková z Turnova.

Kamion Správy státních hmotných rezerv.
Zachovejte klid. Nový Bor a Liberec se zapojí do krizového cvičení

Vítěz jako tradičně převzal z rukou ředitele Odboru služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR Petra Koutného putovní pohár. Na závěr došlo k dekorování praporu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje stuhou komise Okrskář roku.

Letošní cenu komise Okrskáře roku obdržel duchovní otec a zakladatel této soutěže Pavel Bartoš, náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Hodnotící komise se skládala nejen z policistů, ale i ze starostů měst a obcí.

Podívejte se: Psovodi, zásahovka i hasiči. Na Den s IZS dorazily na autodrom tisíce lidí

Zdroj: Deník/Petra Hámová