„O víkendu se v Liberci Pavlovicích soutěžilo v celkem pěti kategoriích – od kategorie pro mladé psy do 3 let po nejvyšší dle mezinárodního zkušebního řádu,“ popsal Jiří Kolář, strážník Městské policie Liberec, který je jakožto předseda libereckého Kynologického klubu v Pavlovicích také hlavním pořadatelem celé této soutěže.

Podle něj se v letošním osmadvacátém ročníku soutěžilo v disciplínách obrana a poslušnost. „Nově vznikla kategorie pro úplně začínající psovody a jejich mladé pejsky, aby tak i nováčci dostali příležitost okusit atmosféru psí soutěže,“ doplnil Jiří Kolář.

Zahájení soutěže se osobně zúčastnil primátor města Liberce Jiří Kittner, který převzal nad pohárem záštitu. Na závěrečném vyhlášení výsledků soutěže pak osobně předal putovní pohár vítězi nejvyšší kategorie, kterým se stal Miloslav Lebruška se svým belgickým ovčákem Britem.

Rozhodčí také hodnotili nejlepšího obranáře. V této kategorii si cenu odnesla dvojice Petra Adamcová a Jonny, za nejlepší poslušnost Josef Válek a Agber Zelená terasa z Hrádku nad Nisou. Celé akci přihlížela asi stovka návštěvníků.

Soutěž je zařazena do akce pořádané libereckým Krajským výborem ČKS – Krajské ligy Libereckého kraje. „Jednalo se o neziskovou akci, na které se mohla široká veřejnost přesvědčit, že vycvičený pes není nebezpečný svému okolí,“ informovala mluvčí liberecké městské policie Daniela Bušková.